W zakresie ulg podatkowych Polska wypada na tle innych krajów europejskich bardzo korzystnie. Zarówno poziom możliwych odliczeń w ramach ulgi B+R jest wysoki, jak i stawka podatku w ramach IP Box jest niska. Polska znajduje się w pierwszej trójce państw Unii Europejskiej zapewniających najbardziej preferencyjne ulgi podatkowe dla działalności B+R. Dla rodzimych firm oznacza to szansę na wysokie oszczędności, które można przeznaczyć na dalszy rozwój.

Ulgi podatkowe są dostępne dla każdego przedsiębiorcy bez względu na wielkość, branżę, profil działalności i poziom innowacyjności projektów B+R. To instrumenty znacznie prostsze od dotacji.

 

Ulgi a etap działalności

Szeroki wachlarz dostępnych instrumentów podatkowych można powiązać z różnymi etapami prowadzenia działalności. Dodatkowo ulgi podatkowe są rozwiązaniami komplementarnymi, co znaczy, że można je ze sobą łączyć i wzajemnie się uzupełniają.

  1. Działalność B+R, czyli tworzenie nowych lub ulepszanie istniejących procesów, usług i produktów – ULBA B+R
  2. Rozliczenie ulgi B+R w ramach wynagrodzeń pracowników prowadzących prace badawcze – ULGA NA INNOWACYJNYCH PRACOWNIKÓW
  3. Próbna produkcja i wprowadzenie na rynek produktów powstałych w wyniku działalności B+R – ULGA NA PROTOTYP
  4. Komercjalizacja wyników działalności B+RULGA IP BOX
  5. Inwestycja w nowe roboty produkcyjne – ULGA NA ROBOTYZACJĘ
  6. Promocja własnych produktów (marketing i reklama) – ULGA NA EKSPANSJĘ

 

W ramach współpracy oferujemy

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

W czym możemy Ci pomóc?

Co nas wyróżnia?

Połączenie wiedzy prawnej, podatkowej i technicznej

- nasz zespół składa się z inżynierów, doradców podatkowych, rzeczników patentowych, informatyków i prawników

Jakość i rzetelność

- pochylamy się nad każdym projektem B+R bez względu na stopień jego skomplikowania
- to odróżnia nas od konkurencji

Silna i uznana marka

- prawie 20 lat doświadczenia na polskim rynku w pozyskiwaniu środków na projekty B+R
- większość naszych nowych klientów przychodzi do nas z polecenia

Kompleksowość doradztwa

- pozwala to na pełne wykorzystanie i łączenie możliwych źródeł wsparcia na działalność proinnowacyjną, np. ulga B+R, IP Box, Polska Strefa Inwestycji, dotacje z UE, grant rządowy

Ulgi podatkowe dla biznesu

Poznaj bliżej dostępne instrumenty

Pobierz raport

Ciekawe przypadki

Ulga B+R dla branży IT

Firma z branży IT opracowywała w 2022 roku nowe oprogramowanie wspomagające produkcję dla jednego ze swoich klientów. W ramach projektu niezbędne było zaprojektowanie całego systemu, kodowanie oraz testowanie wydajności. Kwota uzyskanej Ulgi B+R to 312 360  (od 2022 r. odpis od kosztów wynagrodzeń wynosi 200%).

Zwolnienie z podatku CIT dla firmy z branży chemicznej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

Pozyskaliśmy dla czołowej polskiej firmy z branży chemicznej ponad 85 mln zł zwolnienia z podatku CIT w nowym systemie wsparcia inwestycji. Projekt był ambitny, ponieważ polskie przepisy nie precyzowały jasno, czy działalność firmy może ubiegać się o pomoc. Dlatego w ramach projektu nasz zespół najpierw pracował nad odpowiednią wykładnią przepisów z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii oraz UOKiK, by później przygotować wniosek i dokumentację niezbędną do wydania pozytywnej decyzji.

Zwolnienie z podatku CIT dla firmy z branży lotniczej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

Dla firmy z branży lotniczej pozyskaliśmy 45 mln zł zwolnienia z podatku CIT w nowym systemie wsparcia inwestycji. Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch światowych liderów branży lotniczej, którzy połączyli siły, aby zbudować w Polsce jedno z najnowocześniejszych centrów serwisowania silników lotniczych na świecie.

O tym się mówi w biznesie

Subskrybuj blogi