20/20, czyli jak CRIDO świętuje 20 rocznicę wejścia Polski do Unii

20 lat Polski w Unii Europejskiej – to wyjątkowy okres, który zapisuje się w historii naszego kraju jako czas dynamicznego rozwoju i współpracy międzynarodowej. Z tej okazji postanowiliśmy przygotować cykl publikacji i wydarzeń poświęconych nie tylko obszarowi biznesu, ale także zmianom społecznym i kulturowym.

W trakcie całego 2024 roku będziemy publikować opracowania i analizy, oraz zapraszać na wydarzenia, podczas których poruszymy tematy związane z obecnością naszego kraju w Unii Europejskiej. Jako firma doradcza, która wspiera firmy w prowadzeniu i rozwoju biznesu, w tym w pozyskiwaniu pomocy publicznej ze środków unijnych, chcemy obiektywnie spojrzeć na obecność Polski we Wspólnocie Europejskiej — wskazać szanse, ale też wyzwania dla polskiego biznesu i społeczeństwa, które z niej wynikają.

Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów i świętowania 20-lecia we Wspólnocie Europejskiej razem z nami.

20/20 | Rozwój polskiego biznesu od czasu wejścia do UE

Czy Polska jest atrakcyjnym kierunkiem dla pracowników i osób zdobywających kwalifikacje?

Przedstawiamy pierwszą z cyklu 20/20 publikację, w której analizujemy wpływ obecności Polski w Unii Europejskiej na rozwój polskiego biznesu.

Tym razem zastanowimy się nad tym, czy Polska jest atrakcyjnym kierunkiem dla pracowników, z jakich krajów mamy najwięcej imigrantów oraz jak wstąpienia do Unii Europejskiej wpłynęła na kwalifikacje przybywających do naszego kraju pracowników.

Zachęcamy do pobrania raportu Czy Polska jest atrakcyjnym kierunkiem dla pracowników i osób zdobywających kwalifikacje?

Podatkowa międzymiastowa #23 - o implementacji dyrektyw unijnych z Moniką Lewandowską

W podcaście CRIDOTEKI Monika Lewandowska, dyrektorka ds. zarządzania wiedzą i analiz biznesowych w CRIDO, opowiada o implementacji dyrektyw unijnych.

Kliknij, aby posłuchać!

20/20 | Kalendarz wydarzeń i webinariów

20/20 | Kultura i sztuka

Grafika przewodnia autorstwa Zofii Różyckiej

Zofia Różycka — ilustratorka, graficzka, kaligrafka. Studiowała Konserwację Grafiki na ASP w Warszawie. Przez 7 lat prowadziła pracownię cukierniczą. Jest autorką książki „Alfabet ciast” (wyd. Dwie Siostry), licznych ilustracji książkowych, prasowych, a także murali, plakatów, okładek i fotografii kulinarnej. Mimo że zaczynała od ilustracji związanej z jedzeniem, najbardziej lubi rysować zwierzęta, a zwłaszcza psy. Najprzyjemniej pracuje jej się w akwareli i rysunku piórkiem lub ołówkiem; tradycyjnych odręcznych technikach na papierze. Ale również w liternictwie i rysunkach na szybach i witrynach. Poza tym fascynuje ją linoryt i ceramika.

Subskrybuj blogi