JPK na żądanie | Skorzystaj z Compass JPK S.O.S.

Z dniem 1 lipca 2016 r. weszły w życie zasady kontroli podatkowej nakładające na przedsiębiorców obowiązek przekazywania organom podatkowym danych zawartych w księgach rachunkowych w ściśle określonym formacie – Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK).

Podatnicy zobowiązani są do przesyłania co miesiąc lub kwartalnie części ewidencyjnej oraz deklaracyjnej VAT w formie pliku JPK_V7M(2) lub JPK_V7K(2). Dodatkowo organy mogą żądać w trakcie np. prowadzenia kontroli podatkowej przekazania części lub całości ksiąg podatkowych w formie następujących struktur JPK na żądanie:

JPK_KR – Księgi rachunkowe,

JPK_WB – Wyciągi bankowe,

JPK_MAG – Magazyn,

JPK_FA – Faktury VAT.

Czas na przygotowanie takich plików jpk na żądanie jest zazwyczaj stosunkowo krótki i nie przekracza on 7 dni (ustawodawca posługuje się terminem „nie mniej niż 3 dni”) od momentu otrzymania wezwania do przedłożenia wskazanych struktur.

Jak możemy pomóc w generowaniu pliku JPK na żądanie?

Nasz specjalnie powołany do tego celu zespół, złożony z ekspertów podatkowych oraz specjalistów IT udzieli Twojej firmie kompleksowego wsparcia w procesie przygotowania plików JPK na żądanie, w określonym przez organ podatkowy terminie. Nasze doświadczenie w tym zakresie gwarantuje sprawne przekształcenie danych znajdujących się w systemach finansowo-księgowych w pliki JPK na żądanie.

Praktyka pokazuje, że dane w różnych systemach finansowo-księgowych diametralnie różnią się od siebie i w większości firm systemy te nie są w stanie wygenerować plików JPK na żądanie niezbędnych do przedstawienia na żądanie organu. Wyjątek stanowią pliki JPK_WB, które to na życzenie klienta generują poszczególne banki.

Poznaj inne nasze usługi i wybrane narzędzia

Nasz zespół doradztwa biznesowego wspiera klientów w aspektach takich jak Business Intelligence, optymalizacja procesów biznesowych, restrukturyzacje i reorganizacje, strategie biznesowe czy wdrożenia systemów ERP. Oferujemy również usługę interim CFO.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej!

KSeF czyli Krajowy System e-Faktur umożliwia wystawianie i udostępnianie kontrahentom tzw. faktur ustrukturyzowanych. Cały proces odbywa się za pośrednictwem oprogramowania przygotowanego przez Ministerstwo Finansów. Od 2024 roku korzystanie z tego systemu będzie obligatoryjne.

Compass KSeF to narzędzia stworzone przez ekspertów CRIDO, aby Twoja integracja z Krajowym Systemem e-Faktur przeszła bezproblemowo.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej!

Wychodząc naprzeciw potrzebom biznesu przygotowaliśmy kompleksowe narzędzie zgłoszeniowe Sygnalizuj24h, które jest w pełni zgodne z wymaganiami przepisów o sygnalistach.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej!

Dziękujemy

Wiadomość została wysłana.

Skontaktuj się z nami i wygeneruj plik JPK na żadanie!

Podatki w biznesie | Blog ekspertów CRIDO

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o najnowszych artykułach!

 

Subskrybuj blogi