Produkty na potrzeby ulgi rozumiane będą jako rzeczowe aktywa obrotowe w postaci wytworzonych lub przetworzonych przez jednostkę produktów gotowych i zdatnych do sprzedaży lub w toku produkcji, z wyłączeniem usług.
Produkcja próbna nowego produktu to etap rozruchu technologicznego produkcji niewymagający dalszych prac projektowo-konstrukcyjnych lub inżynieryjnych, którego celem jest wykonanie prób i testów przed uruchomieniem procesu produkcji.
Z kolei przez wprowadzenie nowego produktu na rynek należy rozumieć działania podejmowane w celu przygotowania dokumentacji służącej uzyskaniu certyfikatów i zezwoleń umożliwiających skierowanie produktu do sprzedaży.
Masz pytanie lub potrzebujesz wsparcia w rozliczeniu ulgi na prototyp?
W przypadku próbnej produkcji:
W przypadku wprowadzenia nowego produktu na rynek:
W praktyce ciężko może być zdefiniować granicę pomiędzy kosztami kwalifikowanymi rozliczanymi w ramach ulgi B+R a ulgą na prototyp. Niemniej ulga na prototyp stanowi pewnego rodzaju rozszerzenie katalogu kosztów kwalifikowanych pod ulgę B+R.
Koszty kwalifikujące się do ulgi na prototyp będą wpływały (obniżały) wynik podatkowy o 130% (a nie 100% jak dotychczas) z tym, że wysokość dodatkowego odliczenia nie może przekroczyć 10% dochodów podatnika ze źródeł innych niż zyski kapitałowe.
Ulga obejmuje wydatki ponoszone od 2022 r.
Dobrze nagrana wiedza o podatkach i prawie!
Wybierz interesujący Cię film, kurs lub czasowy dostęp do pełnych zasobów i zdobywaj wiedzę na własnych zasadach – w dowolnym miejscu, dowolnym czasie, w dowolnej ilości.
Sprawdź: >>CRIDOTEKA<<
Dziękujemy
Wiadomość została wysłana.
Skontaktuj się z nami
Dzieje się teraz w biznesie