W czym możemy Ci pomóc

O tym się mówi w biznesie

Ciekawe przypadki

Ulga B+R dla branży IT

Firma z branży IT opracowywała w 2022 roku nowe oprogramowanie wspomagające produkcję dla jednego ze swoich klientów. W ramach projektu niezbędne było zaprojektowanie całego systemu, kodowanie oraz testowanie wydajności. Kwota uzyskanej Ulgi B+R to 312 360  (od 2022 r. odpis od kosztów wynagrodzeń wynosi 200%).

Zwolnienie z podatku CIT dla firmy z branży chemicznej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

Pozyskaliśmy dla czołowej polskiej firmy z branży chemicznej ponad 85 mln zł zwolnienia z podatku CIT w nowym systemie wsparcia inwestycji. Projekt był ambitny, ponieważ polskie przepisy nie precyzowały jasno, czy działalność firmy może ubiegać się o pomoc. Dlatego w ramach projektu nasz zespół najpierw pracował nad odpowiednią wykładnią przepisów z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii oraz UOKiK, by później przygotować wniosek i dokumentację niezbędną do wydania pozytywnej decyzji.

Zwolnienie z podatku CIT dla firmy z branży lotniczej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

Dla firmy z branży lotniczej pozyskaliśmy 45 mln zł zwolnienia z podatku CIT w nowym systemie wsparcia inwestycji. Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch światowych liderów branży lotniczej, którzy połączyli siły, aby zbudować w Polsce jedno z najnowocześniejszych centrów serwisowania silników lotniczych na świecie.

Co nas wyróżnia?

Prawie 20 lat doświadczenia na polskim rynku w pozyskiwaniu środków finansowych na projekty badawczo-rozwojowe dla przedsiębiorców. Kilkadziesiąt spółek obsługiwanych w zakresie ulg na działalność B+R.

Zespół składający się z inżynierów, doradców podatkowych, rzeczników patentowych i prawników gwarantujący odpowiednie połączenie wiedzy technicznej i podatkowej.

Kompleksowość doradztwa pozwalająca na pełne wykorzystanie i łączenie możliwych źródeł wsparcia na działalność proinnowacyjną (m.in. ulga B+R, IP Box, ulga PSI, dotacje z UE, grant rządowy).

Subskrybuj blogi