Nagrody

CRIDO po raz kolejny doradcą nr 1 w B+R i innowacjach

9 lipca 2018
3 min
Crido po raz drugi z rzędu zostało 9-krotnym liderem przy pozyskaniu dotacji na B+R i innowacje. To już drugi ranking opracowany przez magazyn FUNDUSZE EUROPEJSKIE odnoszący się do perspektywy finansowej UE (2014-2020), w którym CRIDO otrzymało bardzo wysokie noty.  

Zespół Business & Innovation Consulting doradzający klientom w pozyskiwaniu finansowania na innowacyjne projekty zajął w tegorocznej edycji 1. miejsce w kluczowych kategoriach:

  • w projektach B+R wg wartości przyznanych dotacji i wartości projektów, którym przyznano dotacje,
  • w pozyskiwaniu dofinansowania z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój wg wartości przyznanych dotacji i wartości projektów, którym przyznano dotacje,
  • dotacje dla dużych przedsiębiorstw wg wartości i liczby projektów oraz według wartości przyznanych dotacji.

Ponadto jesteśmy na rynku liderem świadczącym usługi doradcze dla projektów dotyczących systemów kogeneracji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Powyższe zestawienie potwierdza pozycję CRIDO jako lidera w pozyskiwaniu dotacji na B+R i innowacje. Pokazuje też, że niezależnie od specyfiki perspektywy finansowej UE, zespół Business & Innovation Consulting niezmiennie zajmuje czołowe pozycje wśród doradców dla firm. W perspektywie finansowej UE 2007-2013 wygrał m.in. w rankingach miesięcznika FORBES na najlepszych doradców unijnych - w klasyfikacji generalnej, a także w kategorii „Dotacje dla dużych firm" oraz „Dotacje na inwestycje". W ubiegłorocznej edycji rankingu FUNDUSZY EUROPEJSKICH dotyczącego perspektywy finansowej UE 2014-2020 został liderem w dziewięciu kategoriach i nadal podtrzymuje w tym zestawieniu wysoką pozycję.

Pozyskanie finansowania na innowacje czy działalność B+R jest trudnym i wymagającym przedsięwzięciem, zwłaszcza w obecnej perspektywie finansowej UE, kiedy kryteria oceny są coraz bardziej restrykcyjne. Bez skutecznego doradcy, który kompleksowo poprowadzi projekt, trudno sprostać wszystkim wymogom i zdobyć samodzielnie kompetencje z wielu obszarów, chociażby  strategii innowacji, własności intelektualnej, B+R czy finansów. Zespół Business & Innovation Consulting od kilkunastu lat doradza polskim i międzynarodowym firmom, dla których pozyskał już 5,2 mld zł dotacji, w tym 1,1 mld zł na projekty B+R. Warto też podkreślić, że projekty B+R, pomimo tego, że jest dla nich najwięcej środków, to są najtrudniejsze do przygotowania. Tym bardziej cieszy nas pozycja lidera w tej kategorii przyznana za obsługę największych projektów i zdobycie dofinansowania na największe kwoty dla naszych klientów podsumowuje Michał Gwizda, partner zarządzający w CRIDO, kierujący Zespołem Business & Innovation Consulting.

Nagrody

Subskrybuj blogi