Wizja Fundacji

Razem z pracownikami i klientami pomagamy organizacjom trzeciego sektora, by jak najlepiej rozwiązywały ważne problemy społeczne. Wspieramy też szczególnie uzdolnione dzieci i młodzież.
Promujemy i organizujemy wolontariat pracowniczy, w tym kompetencyjny.  

Zaangażowanie firmy i zespołu w pomoc uchodźcom z Ukrainy po 24 lutego 2022 roku dało impuls zarządowi CRIDO do powołania fundacji. Cieszę się, że mogę wykorzystać swoje 15-letnie doświadczenie kierowania organizacją pozarządową w Fundacji CRIDO, która kontynuuje pomoc rozpoczętą po wybuchu wojny, a jednocześnie pomaga innym fundacjom i stowarzyszeniom.
Anna Grąbczewska
Prezes
Fundacja CRIDO

Zależy nam

Szachy nie tylko dla szachistów

W lutym odbyło się spotkanie szachowe, podczas którego mieliśmy okazję gościć niezwykłe osoby — czterokrotnego mistrza świata do lat 10 i 12 Tichona Czerniajewa, którego rozwój wspiera Fundacja CRIDO oraz dwukrotnego mistrza Ukrainy do lat 10 i wicemistrza Europy do lat 8 Kiryła Nieżencewa. Emocji nie brakowało – a to za sprawą symultany szachowej, do której stanęli mistrzowie oraz pracownicy i przyjaciele CRIDO. Oprócz symultany młodzi zawodnicy rozegrali z naszymi pracownikami pojedynek Hand&Brain oraz błyskawiczny mecz pokazowy. W spotkaniu wzięła udział także arcymistrzyni i sędzia międzynarodowa Agnieszka Brustman! Relację ze spotkania można obejrzeć tutaj.

Kibicujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy obu mistrzów!

Szkolenie podatkowe dla Domu Ukraińskiego

Rozliczanie podatku PIT jest nowym doświadczeniem dla mieszkających w Polsce obywateli Ukrainy. Aby zrobili to jak najlepiej Fundacja CRIDO zorganizowała specjalne szkolenie dla pracowników infolinii Domu Ukraińskiego Fundacji Nasz Wybór, którzy udzielają już fachowych odpowiedzi na wątpliwości i pytania ukraińskich podatników.

Zamieniamy kilometry na złotówki!

Podczas corocznego wyjazdu miłośnicy zimowych sportów z CRIDO wyjeździli łącznie 𝟰𝟭𝟴𝟰 𝗸𝗺! Oprócz tego, że wszyscy mieli ogromną frajdę, to dołożyli także swoją cegiełkę do osiągnięcia szczytnego celu, ponieważ wyjeżdżone kilometry zamieniliśmy na złotówki! Fundacja CRIDO po dodaniu jeszcze 50% tej kwoty przekazała na rzecz Klubu Sportowego ZOMA z Obidowej 𝟲𝟮𝟳𝟳 𝘇ł, które zostały przeznaczone na zakup sprzętu, zgrupowania i starty w narciarstwie biegowym i lekkoatletyce dla osób z niepełnosprawnościami.

Zobacz więcej

Nasze działania w 2022 roku

- wsparliśmy Fundację w ramach 50 godzin wolontariatu kompetencyjnego kancelarii CRIDO Legal

- organizowaliśmy wsparcie rzeczowe, mieszkaniowe i edukacyjne dla uchodźców
- dofinansowaliśmy 12 organizacji pozarządowych pomagających obywatelom Ukrainy
- udzielaliśmy darmowych porad prawnych, wydaliśmy informatory dla uchodźców w językach polskim, ukraińskim i angielskim (70 godzin wolontariatu)
- wsparliśmy finansowo 195 obywateli Ukrainy
- sprowadziliśmy do Polski i regularnie wspieramy finansowo dwunastoletniego szachistę Tichona Czerniejewa i jego rodzinę

- zorganizowaliśmy kolację andrzejkową dla 35 samotnych seniorów ze stowarzyszenia "Klub Przyjaciół Życia"
- wsparliśmy 20 uczniów z sąsiadującego z nami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Głuchych im. Jana Siestrzyńskiego
- pracownicy CRIDO ufundowali i przygotowali 130 paczek dla podopiecznych Zespołu do obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Nr 2 w Warszawie, Fundacji Wspólnoty Burego Misia, Fundacji Po pierwsze Człowiek oraz dla osób ubogich i młodzieży wychodzącej z bezdomności

Współpraca z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę

Ważnym celem Fundacji CRIDO jest łączenie organizacji pozarządowych z biznesem. O modelu takiej współpracy opowiada Edyta Defańska-Czujko z CRIDO Legal, która wraz ze swoim zespołem wspiera Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Warto posłuchać!

Zarząd i Rada Fundacji CRIDO

Zarząd Fundacji

Anna Grąbczewska – prezes zarządu

Paweł Toński – członek zarządu

Monika Lewandowska – członek zarządu

Michał Gwizda – członek zarządu

Rada Fundacji

Andrzej Puncewicz

Roman Namysłowski

Jakub Ziółek

Rozmowy o pomaganiu

1,5% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego – czy warto?

Czas rozliczeń rocznych to również czas dylematów związanych z 1,5% podatku, który można odpisać na rzecz organizacji pożytku publicznego. Czy w ogóle warto dokonywać takiego odpisu w deklaracji?

>>oglądaj na CRIDOTECE<<

Dom Ukraiński

Ukraiński Dom w Warszawie działał już przed wybuchem wojny w Ukrainie. Wspierał migrantów, prowadził szeroką działalność kulturalną. 24 lutego 2022 roku zmienił wszystko. Fundacja stanęła przed nowymi, bardzo trudnymi wyzwaniami. Jak sobie poradzili? Jak wygląda ich praca obecnie? Z jakimi problemami się borykają? Zapraszamy na rozmowę Anny Grąbczewskiej, prezeski Fundacji CRIDO z Myroslavą Keryk, prezeską Ukraińskiego Domu w Warszawie.

>>oglądaj na CRIDOTECE<<

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Statystyki są dramatyczne: 41% dzieci doświadcza przemocy ze strony bliskich osób, 16% nastolatków samookalecza się, 7% dzieci nie ma obok siebie żadnej zaufanej dorosłej osoby. Monika Sajkowska, prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, wyjaśnia, czym zajmuje się fundacja, jakie są jej sztandarowe projekty, a także plany na przyszłość.

>>oglądaj na CRIDOTECE<<

Zobacz więcej

Dokumenty fundacji

Statut Fundacji

Wesprzyj nasze działania

Fundacja CRIDO
Rachunek bankowy: 91 1090 1056 0000 0001 5012 5210

fundacja@crido.pl | ul. Towarowa 28 | Generation Park Z | 00-839 Warszawa

Dziękujemy

Wiadomość została wysłana.

Skontaktuj się z nami

Subskrybuj blogi