Wizja Fundacji

Razem z pracownikami i klientami pomagamy organizacjom trzeciego sektora, by jak najlepiej rozwiązywały ważne problemy społeczne. Wspieramy też szczególnie uzdolnione dzieci i młodzież.
Promujemy i organizujemy wolontariat pracowniczy, w tym kompetencyjny.  

Zaangażowanie firmy i zespołu w pomoc uchodźcom z Ukrainy po 24 lutego 2022 roku dało impuls zarządowi CRIDO do powołania fundacji. Cieszę się, że mogę wykorzystać swoje 15-letnie doświadczenie kierowania organizacją pozarządową w Fundacji CRIDO, która kontynuuje pomoc rozpoczętą po wybuchu wojny, a jednocześnie pomaga innym fundacjom i stowarzyszeniom.
Anna Grąbczewska
Prezes
Fundacja CRIDO

Zależy nam

Zamieniamy kilometry na złotówki!

Podczas corocznego wyjazdu miłośnicy zimowych sportów z CRIDO wyjeździli łącznie 𝟰𝟭𝟴𝟰 𝗸𝗺! Oprócz tego, że wszyscy mieli ogromną frajdę, to dołożyli także swoją cegiełkę do osiągnięcia szczytnego celu, ponieważ wyjeżdżone kilometry zamieniliśmy na złotówki! Fundacja CRIDO po dodaniu jeszcze 50% tej kwoty przekazała na rzecz Klubu Sportowego ZOMA z Obidowej 𝟲𝟮𝟳𝟳 𝘇ł, które zostały przeznaczone na zakup sprzętu, zgrupowania i starty w narciarstwie biegowym i lekkoatletyce dla osób z niepełnosprawnościami.

Paczki świąteczne

Pracownicy CRIDO wraz z Fundacją CRIDO przygotowali razem aż 150 paczek odpowiadając na konkretne zapotrzebowania, w szczególności na listy do św. Mikołaja pisane przez dzieci z domów dziecka i osoby z niepełnosprawnościami.

Dzień Wolontariusza

5 grudnia obchodziliśmy Dzień Wolontariusza. W tym roku wielu z nas połączył wolontariat na rzecz uchodźców z Ukrainy. Pomagaliśmy razem, w ramach akcji CRIDO dla Ukrainy, ale też dzieliliśmy się doświadczeniami z różnych organizacji, w których działamy indywidualnie. Każdy pracownik CRIDO dostaje 8 godzin rocznie na wolontariat.

Nasze działania w 2022 roku

- wsparliśmy Fundację w ramach 50 godzin wolontariatu kompetencyjnego kancelarii CRIDO Legal

- organizowaliśmy wsparcie rzeczowe, mieszkaniowe i edukacyjne dla uchodźców
- dofinansowaliśmy 12 organizacji pozarządowych pomagających obywatelom Ukrainy
- udzielaliśmy darmowych porad prawnych, wydaliśmy informatory dla uchodźców w językach polskim, ukraińskim i angielskim (70 godzin wolontariatu)
- wsparliśmy finansowo 195 obywateli Ukrainy
- sprowadziliśmy do Polski i regularnie wspieramy finansowo dwunastoletniego szachistę Tichona Czerniejewa i jego rodzinę

- zorganizowaliśmy kolację andrzejkową dla 35 samotnych seniorów ze stowarzyszenia "Klub Przyjaciół Życia"
- wsparliśmy 20 uczniów z sąsiadującego z nami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Głuchych im. Jana Siestrzyńskiego
- pracownicy CRIDO ufundowali i przygotowali 130 paczek dla podopiecznych Zespołu do obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Nr 2 w Warszawie, Fundacji Wspólnoty Burego Misia, Fundacji Po pierwsze Człowiek oraz dla osób ubogich i młodzieży wychodzącej z bezdomności

Zarząd i Rada Fundacji CRIDO

Zarząd Fundacji

Anna Grąbczewska – prezes zarządu

Paweł Toński – członek zarządu

Monika Lewandowska – członek zarządu

Michał Gwizda – członek zarządu

Rada Fundacji

Andrzej Puncewicz

Roman Namysłowski

Jakub Ziółek

Rozmowy o pomaganiu

Filantropia – czym była, a czym jest

Filantropia to słowo wywodzące się z greki oznaczające „kochający ludzkość”. Gdyby prześledzić historię świata jasne jest, że ludzie pomagali sobie zawsze. Warto jednak wiedzieć, że podejście do filantropii zmieniało się znacząco na przestrzeni wieków. Wybuch wojny w Ukrainie również wiele nauczył nas, jak społeczeństwo, ale wpłynął także na podejście do działań charytatywnych w biznesie. Zapraszamy do posłuchania ciekawej rozmowy na temat filantropii w firmie.

>>oglądaj na CRIDOTECE<<

Pomagam.pl

Czy w Polsce mamy społeczeństwo obywatelskie? Jak działają platformy organizujące zbiórki? Czy pomaganie się opłaca? O tym i wielu innych sprawach rozmawia Anna Grąbczewska, prezeska Fundacji CRIDO z Dobrosławą Gogłozą dyrektorką zarządzająca Pomagam.pl.

>>oglądaj na CRIDOTECE<<

Klub Inteligencji Katolickiej

Wojna w Ukrainie wywołała falę dobroczynności w Polsce. Z pomocą ruszyły jako pierwsze organizacje pozarządowe. Jak wygląda taka pomoc? Co udało się zrobić, a które obszary wymagają wciąż dopracowania? Zapraszamy na rozmowę Anny Grąbczewskiej, prezes Fundacji CRIDO, z Janem Murawskim, sekretarzem Klubu Inteligencji Katolickiej.

>>oglądaj na CRIDOTECE<<

 

Dokumenty fundacji

Statut Fundacji

Wesprzyj nasze działania

Fundacja CRIDO
Rachunek bankowy: 91 1090 1056 0000 0001 5012 5210

fundacja@crido.pl | ul. Towarowa 28 | Generation Park Z | 00-839 Warszawa

Dziękujemy

Wiadomość została wysłana.

Skontaktuj się z nami

Subskrybuj blogi