W 12. Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego dziennika „Rzeczpospolita“ CRIDO  zajęło pozycję lidera w 4 kategoriach.

  •  Andrzej Puncewicz – został wybrany najlepszym doradcą w postępowaniach podatkowych (po raz trzeci z rzędu).
  • Ewelina Stamblewska-Urbaniak – została wybrana najlepszym doradcą w zakresie cen transferowych (po raz czwarty z rzędu).
  • CRIDO zostało liderem w kategorii „Innowacje za nowatorskie rozwiązanie, pozwalające firmom oceniać i zarządzać skutkami finansowymi mechanizmu podzielonej płatności VAT.
  • CRIDO zostało liderem w kategorii „Wygrana przed sądami administracyjnymi w przełomowych sprawach podatkowych” w kategorii „CIT” „za reprezentowanie 5 grup kapitałowych amerykańskich funduszy inwestycyjnych w około 200 postępowaniach sądowych.”

W ogólnym zestawieniu największych firm wg liczby doradców podatkowych CRIDO zajęło 6. pozycję, a wg przychodów 5. miejsce. Firma osiągnęła też bardzo wysoką, piątą, pozycję w zestawieniu firm obsługujących najwięcej spółek giełdowych.

Otrzymaliśmy też wyróżnienia…

W kategoriach indywidualnych wśród rekomendowanych doradców zostali wskazani Roman Namysłowski („VAT”) i Paweł Toński („doradztwo transakcyjne”).

Z kolei CRIDO otrzymało też wyróżnienie za zaangażowanie w tworzenie dobrego prawa podatkowego.

Na szczególną uwagę, obok indywidualnych nagród i rekomendacji, które potwierdzają niesłabnącą pozycję doradców CRIDO w swoich dziedzinach, zasługuje innowacyjne narzędzie Crido-CashFlow-Controller, które zostało uznane za najlepsze rozwiązanie w kategorii „Innowacje” (w ubiegłym roku nagrodę w tej kategorii również otrzymało CRIDO Taxand za „Weryfikator obowiązków TP”). W tegorocznym uzasadnieniu członków Kapituły konkursowej czytamy:

  • Firma Crido ujęła nas proklienckim podejściem. W odróżnieniu od innych propozycji, które „utechniczniły” procesy związane z płatnościami zobowiązań podatkowych, to rozwiązanie wyróżnia się tym, że pokazuje skutki opodatkowania dla prowadzenia działalności gospodarczej (Maciej Bobrowicz, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych).
  • Narzędzie pokazuje, że podatki są jednym z elementów prowadzenia biznesu, a zmiany w zakresie regulacji podatkowych wpływają w sposób istotny na cały biznes (Tomasz Zalewski, partner zarządzający w Wierzbowski Eversheds Sutherland).
  • Kapituła doceniła Crido za szybkość reakcji na nowe przepisy. – Widać, że eksperci firmy nadążają za rozwojem sytuacji, bo przecież mechanizm podzielonej płatności to nowa instytucja, która dopiero wchodzi w życie (prof. Ryszard Sowiński).

Crido-CashFlow-Controller został opracowany przez ekspertów podatkowych z zespołu VAT i ekspertów z zespołu ds. modelowania finansowego w Crido Taxand na kilka miesięcy przed wejściem w życie nowych przepisów o MPP. Pozwala symulować konsekwencje w zakresie płynności dla biznesu, w zależności od wielu istotnych z punktu widzenia MPP zmiennych. Na bazie tego narzędzia powstał raport „Podzielona płatność VAT – jak modelować płynność finansową w firmie”, który można pobrać TUTAJ.