Oferujemy kompleksowe doradztwo biznesowe, prawne, podatkowe, finansowe, inwestycyjne i transakcyjne w zakresie transformacji energetycznej.

 
Bliskie są nam takie tematy, jak efektywność energetyczna, zarządzanie inwestycjami, modelowanie finansowe, dotacje unijne i Project Finance.

Dzięki naszej ekspertyzie i bogatemu doświadczeniu w wielu obszarach Twoja firma może pozyskać finansowanie na nowe inwestycje, znaleźć inwestora, poprawić swoją wydajność energetyczną czy spełnić wymogi regulacyjne. Pomożemy Ci zidentyfikować najlepsze strategie, modele biznesowe i technologie, aby Twoja działalność była prowadzona w bezpieczny i optymalny sposób.

Aktywnie uczestniczymy również w działaniach na rzecz dekarbonizacji gospodarki – zarówno w obszarze legislacji i regulacji, jak i analiz sektorowych i prognozach rozwoju rynku energii i jego podsektorów.
 

Co nas wyróżnia?

  • Jako jedni z nielicznych na rynku oferujemy doradztwo 360° na rynku energii połączone z finansowaniem inwestycji (dotacje, ulgi podatkowe, Polska Strefa Inwestycji).
  • Wspieramy naszych klientów zarówno w fazie koncepcyjnej, jak i we wdrożeniu i operacjonalizacji planowanych działań.
  • Nasi eksperci doradzali zarówno największym spółkom energetycznym w kraju, jak i odbiorcom energii z szerokiego wachlarza sektorów – od przedsiębiorstw energochłonnych do spółek m.in. z branżt produkcyjnej, retail, healthcare i wielu innych.
  • Pozyskaliśmy dla naszych klientów 1,9 mld PLN finansowania na projekty środowiskowe.
  • Nasze wsparcie obejmuje kompleksowy zakres usług – doradztwo biznesowe, strategiczne, regulacyjne, prawne, podatkowe, finansowe, jak i wsparcie w postępowaniach sądowych i arbitrażowych oraz M&A.
  • Tworzymy modele finansowe i przeprowadzamy audyty na potrzeby zarządcze, pozyskania finansowania i dotacji oraz przygotowujemy wyceny na potrzeby sprawozdawczości finansowej.

 

Zakres naszej oferty

Doradztwo biznesowe

1. Usługi doradcze w sektorze energetycznym, w tym m.in.:

  • Opracowywanie i wdrażanie regulacji unijnych i krajowych
  • Doradztwo regulacyjne, w tym w zakresie systemów wsparcia (OZE, rynek mocy, kogeneracja) oraz doradztwo taryfowe
  • Analizy sektorowe, w tym prognozowanie rozwoju rynku i poszczególnych podsektorów
  • Opracowywanie i wdrażanie strategii, w tym strategii energetycznych
  • Opracowywanie i wdrażanie planów budowy wartości
  • Opracowywanie i wdrażanie strategii market entry
  • Opracowywanie i wdrażanie strategii zaopatrzenia w energię elektryczną i/lub strategii sprzedaży energii (offtake strategy), w tym strategii zazielenienia / redukcji emisji
  • Opracowywanie i wdrażanie strategii uczestnictwa w systemach wsparcia (aukcje OZE, aukcje rynku mocy)
  • Doradztwo w zakresie zakupu lub sprzedaży energii w ramach Power Purchase Agreements, w tym Corporate Purchase Agreement
  • Opracowywanie i wdrażanie planów optymalizacji efektywności operacyjnej, w tym restrukturyzacji
  • Konsolidacje i wydzielenia/unbundling
  • Post-merger integration
  • Opracowywanie i wdrażanie modeli biznesowych i operacyjnych
  • Regulacyjne i komercyjne due diligence
  • Opracowywanie business case'ów, analizy kosztów i korzyści inwestycji w sektorze
  • Biznesowe, rynkowe i regulacyjne wsparcie w procesach transakcyjnych, M&A i JV
  • Opracowanie strategii finansowania projektów inwestycyjnych z zaangażowaniem wszelkich dostępnych instrumentów dłużnych oraz pomocowych

2. Dotacje i ulgi podatkowe (doradztwo strategiczne w zakresie dotacji i ulg, pozyskanie wsparcia finansowego, rozliczanie i zarządzanie projektem, pozyskanie pomocy publicznej)
 

Doradztwo finansowe

1. Finansowanie najbardziej złożonych projektów w strukturze Project Finance

2. Finansowanie komercyjne (analizy strategiczne i operacyjne, pozyskanie i strukturyzacja nowego finansowania, refinansowanie)

3. Modelowanie finansowe, wyceny i strukturyzacja finansowania

4. Due Diligence finansowe

5. Doradztwo transakcyjne (prowadzenie transakcji sprzedaży i zakupu przedsiębiorstwa, pozyskanie inwestora do spółki/grupy kapitałowej, pozyskanie kapitału dłużnego i własnego dla finansowania opcji strategicznych i rozwojowych)
 

Doradztwo prawno-podatkowe

1. Doradztwo prawne, w tym doradztwo regulacyjne – prawo energetyczne, PPP, PZP, aspekty środowiskowe

2. Due diligence prawne i podatkowe

3. Kompleksowe doradztwo podatkowe, w tym m.in. VAT, akcyza, cło i podatki środowiskowe, ceny transferowe, podatek od nieruchomości, CIT, WHT

4. Autorskie narzędzia IT, m.in. do prowadzenia ewidencji podatkowych (akcyza, VAT, CIT), JPK_CIT, JPK_KR
 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Oferujemy kompleksowe wsparcie, jeśli...

mierzysz się z wyzwaniami związanymi ze zmianami regulacyjnymi na rynku energetycznym

chcesz obniżyć ślad węglowy
i wprowadzić zasady zrównoważonego rozwoju

potrzebujesz zoptymalizować sposób pozyskania energii i zwiększyć konkurencyjność swojego biznesu

poszukujesz źródeł dofinansowania na swoje projekty i nowe inwestycje m.in.
z dotacji krajowych i unijnych

Poznaj nasze case studies

Doradztwa prawne w zakresie dostawy turbin oraz umowy kredytu

Nasz zespół doradztwa prawnego wspierał klienta w zakresie negocjacji i realizacji umów dostawy turbin oraz umowy kredytu na finansowanie inwestycji wraz z pakietem zabezpieczeń.

Doradztwo prawne i podatkowe przy projekcie związanym z poszukiwaniem gazu łupkowego

Świadczenie usług prawnych i podatkowych przy porozumieniach joint venture zawieranych na potrzeby przedsięwzięcia związanego z poszukiwaniem gazu łupkowego, jak również przygotowanie złożonego porozumienia wspólników dotyczącego rozliczeń wzajemnych wierzytelności.

Doradztwo prawne związane z uzyskaniem finansowania na realizację farmy wiatrowej

Opis projektu: Kompleksowa obsługa finansowania na potrzeby realizacji drugiego etapu farmy wiatrowej o mocy 67,5 MW. Usługi prawne świadczone były w pełnym zakresie uwzględniając negocjacje umowy kredytowej w standardzie LMA, negocjacje zabezpieczeń jak również nadzór nad spełnianiem warunków zawieszających niezbędnych do wypłaty kredytu. Okiem eksperta: Zabezpieczenie finansowania drugiej fazy projektu było absolutnie kluczowe dla ukończenia całej inwestycji jeszcze w 2015 roku. Cały projekt finansowania, łącznie z zawarciem umowy kredytowej i zabezpieczeń oraz spełnieniem warunków do wypłaty został zrealizowany w około półtora miesiąca. Ukończenie tak dużego projektu w tak krótkim czasie było możliwe dzięki sprawnemu zarządzaniu całym projektem oraz komunikacji między doradcami banku i kredytobiorcą - mówi Jakub Ziółek.

Publiczne i komercyjne źródła finansowania zielonej transformacji przedsiębiorstw

W niniejszym przewodniku przedstawiamy plan Unii Europejskiej na zieloną transformację, jego istotę, założenia i konsekwencje dla biznesu.

Pobierz
Subskrybuj blogi