PILNE: Dziś planowana jest konferencja prasowa, na której premier Mateusz Morawiecki zaprezentuje Krajowy Plan Odbudowy (KPO). Jego opracowanie jest warunkiem sięgnięcia po 57 mld EUR, jakie Polska będzie miała do dyspozycji w ramach unijnego Funduszu Odbudowy. KPO jest elementem szerszego porozumienia, jakie przywódcy państw Unii Europejskiej zawarli w grudniu 2020 roku w sprawie wieloletniego budżetu UE na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy gospodarek państw członkowskich po epidemii koronawirusa.

Eksperci CRIDO na bieżąco śledzą i analizują wątki związane zarówno z Nową Perspektywą UE, jak i KPO. Polecamy ich najnowsze analizy, wywiady i artykuły, szczególnie te, które ukazały się w ostatnich dniach i tygodniach.

Z ostatniego tygodnia – warto posłuchać, przeczytać!

26 lutego: wywiad Marcina Dobrowolskiego z Biznes24 z Michałem Gwizdą - m.in. o tym, na co warto się nastawiać w kontekście Nowej Perspektywy UE i KPO, kto będzie miał szanse na te środki, na co mogą liczyć przedsiębiorcy w Polsce.

 

25 lutego: rozmowa w ramach video podcastu #GospodarkaNaNowo, tworzonego przez 300Gospodarka i Impact, z Michałem Gwizdą, m.in. o tym, jak środki z unijnego funduszu odbudowy po pandemii #NextGenerationEU mogą pomóc w rozwoju innowacyjności przedsiębiorstw w Polsce oraz o tym, w jakie sektory Polska powinna inwestować, aby stać się istotnym graczem na rynku innowacji.

22 lutego: Artykuł Magdaleny Zawadzkiej na Linkedinie dotyczący tego, czego powinniśmy się spodziewać w propozycji KPO?

I na koniec polecamy jeszcze analityczny i podsumowujący to, co już wiemy wpis Znamy podstawowe założenia funduszy europejskich w perspektywie do 2027 roku autorstwa Łukasza Kościjańczuka.

Zachęcamy do śledzenia bloga #InnovationToday oraz profilu CRIDO na LinkedIn.