Zmiany w CIT i VAT 2019 (szkolenie dwudniowe)

Lokalizacja:

Warszawa, Polska

Kiedy:

27 lutego 2019, 10.00

ADRESACI SZKOLENIA

Szkolenie skierowane jest do dyrektorów finansowych, głównych księgowych oraz pracowników działów księgowości, finansów i controllingu.

OPIS SZKOLENIA

DZIEŃ I – ZMIANY CIT W 2019

W ostatnich latach obserwujemy wiele zmian w odniesieniu do przepisów ustawy o CIT. Część z nich przekłada się na bieżące funkcjonowanie przedsiębiorców w sposób marginalny, niemniej niektóre nowelizacje mają charakter wręcz rewolucyjny. Aby połączyć wszystkie kropki – nie tylko uwzględniając zmiany w ustawie o CIT, ale i także w innych ustawach podatkowych, które mogą wywierać wpływ na rozliczenie CIT, przygotowaliśmy dla Państwa szkolenie w zakresie regulacji dotyczących podatku dochodowego.

Chcielibyśmy opowiedzieć Państwu o zmianach, które wejdą w życie z początkiem 2019 roku. Jednocześnie, w najbliższym czasie czeka Państwa rozliczenie roku 2018, w którym także nie brakowało nowości. O nich również chcielibyśmy podyskutować.

Program naszego szkolenia przedstawiamy poniżej. Zasadniczo będziemy mówili o treści zmienianych przepisów (odwołując się do odpowiednich fragmentów ustaw), ale również o dodatkowych wyjaśnieniach Ministerstwa Finansów, praktyce stosowania regulacji przez organy administracji, czy też podejściu sądów administracyjnych do poszczególnych zagadnień. A na Państwa pytania czekamy w trakcie naszego wykładu.

DZIEŃ II – ZMIANY VAT W 2019

Lata 2018/2019 są dla VAT czasem istotnych zmian, a w niektórych aspektach nawet rewolucyjnych.

Rok 2018 minął przede wszystkim pod znakiem split payment oraz wielu praktycznych problemów związanych z jego stosowaniem. Istotnym dla podatników wydarzaniem było również ogłoszenie metodyki w zakresie oceny dochowania należytej staranności. Wbrew oczekiwaniom, dokument ten nie stał się niestety uniwersalną „tarczą” chroniącą podatników przed zarzutami potencjalnego udziału w wyłudzeniach VAT. Jego znaczenie jako wskazówek, co do sposobu zabezpieczania się przed ryzykiem wplątania w takie transakcje jest jednak znaczące, jakkolwiek nie wyczerpuje tematu w jaki sposób podatnik powinien się bronić przed ryzykiem wyłudzeń.

Rok 2019 to przede wszystkim wejście w życie regulacji dotyczących obowiązku raportowania schematów podatkowych (MDR). Przepisy te, uchwalone w pośpiechu i bardzo nieprecyzyjne, przewidują konieczność zgłaszania organom podatkowym wszelkich projektów optymalizacyjnych, niekoniecznie wiążących się z agresywną optymalizacją, zarówno wdrażanych, jak i planowanych. Obowiązek raportowania jest więc bardzo szeroki i w praktyce dotknie większość podatników VAT. Co więcej ustawodawca przewidział bardzo wysokie kary w tym zakresie. Tym bardziej więc istotne jest odpowiednie przygotowanie.

Innymi istotnymi zmianami, obowiązującymi od tej daty, są nowe zasady opodatkowania bonów, wprowadzające nowy reżim podatkowy w stosunku do wszelkiego rodzaju instrumentów na towary i usługi. W nowym roku planowane są również inne ważne regulacje - przede wszystkim nowa matryca stawek VAT – w zakresie towarów odchodząca od PKWiU na rzecz Nomenklatury Scalonej (CN), zastąpienie deklaracji VAT i informacji podsumowujących JPK_VDEK oraz wprowadzenie kas fiskalnych online.

Nasze szkolenie ma na celu przybliżenie Państwu praktycznych konsekwencji tych zmian, w szczególności udzielenia odpowiedzi, w jaki sposób pogodzić je z codzienną praktyką, dotyczącą rozliczania VAT.

Ponadto w trakcie szkolenia poruszone zostaną istotne kwestie związane z bieżącym rozliczeniem podatku, na które należy zwracać szczególną uwagę przy sporządzaniu deklaracji podatkowych. W tym zakresie szczególnie przyjrzymy się aktualnym stanowiskom organów podatkowych i sądów administracyjnych, które w znaczący sposób kształtują poziom ryzyka po stronie podatników. Co więcej wskażemy obszary, które z naszej praktyki wymagają od strony rozliczeń szczególnej troski. Jest to o tyle istotne, gdyż w przypadku zidentyfikowania nieprawidłowości podczas kontroli podatnikowi grożą istotne, większe niż na gruncie innych podatków, sankcje karne oraz administracyjne.

ZOBACZ PLAN SZKOLENIA

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Koszt udziału w szkolenia: 990 zł + 23% VAT

  • przy zgłoszeniu 3 lub więcej osób - 10% rabatu*
  • dla posiadaczy kuponu promocyjnego - 10% rabatu*

*Rabaty nie sumują się. Szczegóły w regulaminie promocji.

          Cena obejmuje:

  • udział w szkoleniu
  • autorskie materiały szkoleniowe
  • przerwy kawowe
  • lunch
  • certyfikat ukończenia szkolenia

Miejsce szkolenia: centrum miasta (dokładna lokalizacja podana będzie w potwierdzeniu szkolenia)

Godziny szkolenia: I i II dzień 10.00 – 16.00

Prelegenci

Ewa Wiater

Doradca podatkowy / mediator / trener

Subskrybuj blogi