CRIDO akredytowanym doradcą Agencji Rozwoju Przemysłu

Projekt grantowy Sieć otwartych innowacji w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020

I komponent Działania 2.2 Otwarte innowacje – wspieranie transferu technologii

Skuteczne wdrażanie pomysłów na nowe usługi i produkty jest obecnie jednym z ważniejszych warunków budujących pozycję rynkową firmy względem krajowych czy też globalnych graczy. Rozwiązań technologicznych jest dużo, dlatego tak ważne jest aby skoncentrować się tylko na tych, które przyniosą firmom konkretne korzyści ekonomiczne. Planując nabycie a następnie wdrożenie do działalności gospodarczej wartości niematerialnych i prawnych przedsiębiorca musi wziąć pod uwagę szereg wymogów pod względem technologicznym oraz formalno-prawnym. Jako akredytowany doradca w zakresie usług o charakterze technologicznym wspieramy naszych klientów przy realizacji transakcji transferu technologii.

 

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc:

Due diligence technologiczne to usługa, która polega na ocenie technologii będącej w fazie badań lub dojrzałości komercyjnej pod kątem aktualnych trendów rynkowych, potencjału oraz szans i przeszkód w komercjalizacji i rozwoju. Analizowana jest również aktualnie wykorzystywana przez przedsiębiorcę technologia, co daje pełniejszy obraz ścieżek rozwoju.

To ocena potencjału i potrzeb usługobiorcy w zakresie wdrożenia technologii będącej przedmiotem zainteresowania przedsiębiorcy. W efekcie zakupienia i wdrożenia technologii, przedsiębiorstwo wprowadzi do swojej działalności nowy lub istotnie ulepszony produkt lub usługę, nowy lub istotnie ulepszony proces, nową metodę marketingową lub nową metodę organizacyjną w przyjętych przez przedsiębiorstwo zasadach działania, w organizacji miejsca pracy lub w stosunkach z otoczeniem.

Analiza rynku obejmuje: analizę popytu, analizę konkurencji oraz analizę pozycji rynkowej. Działania te mają na celu ujawnienie wszystkich szans (możliwości działania) i zagrożeń tkwiących w otoczeniu oraz
ocenę konkurencyjności własnych zasobów i dotychczasowej pozycji rynkowej przedsiębiorstwa pod kątem dostępnych technologii.

Istota struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa są zależności (relacje) miedzy jednostkami organizacyjnymi. Struktura organizacyjna przedsiębiorstwa jest narzędziem zarządzania i decyduje o skuteczności przedsiębiorstwa. Jest zatem czynnikiem, od którego zależy sukces firmy na rynku. Optymalizacja struktury przedsiębiorstwa jest usługą opracowania, doradztwa i wdrożenia zmian strukturalnych mających na celu optymalizację istniejącej struktury organizacyjnej, a przez to podniesienie efektywności przedsiębiorstwa. Zmiany mogą zostać wprowadzane odcinkowo lub kompleksowo. Uwarunkowania wdrażania innowacji w przedsiębiorstwie to m.in.: czynniki zarządcze (zindywidualizowana strategia wprowadzania zmian, zaangażowanie kierownictwa, ustalenie wspólnych celów, ustalenie ról i odpowiedzialności); czynniki ludzkie (komunikacja, informowanie i zaangażowanie pracowników) oraz finansowe planowanie budżetów i analiza finansowa projektów.

Podstawowym celem oceny jest potwierdzenie innowacyjności technologii i określenie jej skali oraz zidentyfikowanie ryzyka jej wdrożenia. Skala zastosowanej innowacyjności może być krajowa lub światowa. Badane bedą również ramy czasowe stosowania technologii.

Skontaktuj się

Magdalena Kosewska-Kwaśny
partner w CRIDO

Subskrybuj blogi