Wdrażanie innowacji w Allcomp

W firmie Allcomp pomogliśmy wdrożyć 15 innowacyjnych rozwiązań. Prace obejmowały rozwój kompetencji 28 pracowników zgodnie z zasadą „nauka przez praktykę” bazując na doświadczeniach firm, takich jak: GE, Hyundai-Kia, Samsung.

Innowacyjne rozwiązania

Allcomp to polska firma z 30 letnim doświadczeniem sprzedająca swoje produkty przeznaczone dla przemysłu tekstylnego w ponad 20 krajach w Europie i na świecie. W 2016 roku członkowie naszego zespołu przeprowadzili wdrożenie metodyki TRIZ zgodnie z procedurą sprawdzoną, w takich firmach jak: GE, Hyundai-Kia czy Samsung. W czasie projektu 28 pracowników firmy zrealizowało pod nasza opieką 10 innowacyjnych projektów. Już w ramach programu udało się wdrożyć 15 rozwiązań.

Najpierw prawidłowy problem…

Wejściowym problemem jednego z projektów było szybkie tępienie się ostrza odcinaka „Gonzales”. Dzięki zastosowaniu metodyki TRIZ zespół przeanalizował i zastąpił uporczywe problemy ostrzenia, trwałości ostrzy i jakości ostrzałek problemem źródłowym – zbyt wysoką temperaturą ostrza.

 

…potem prawidłowe rozwiązanie

Po zamianie problematyki i zastosowaniu algorytmicznego podejścia, zgodnego z naszą metodyką, zespół zaproponował całą gamę rozwiązań. Jedno z nich – pokrycie ostrza termoprzewodzącą warstwą, zostało wybrane jako optymalne i sprawdzone prototypowo u jednego z klientów, który zgłaszał największe problemy w użytkowaniu dotychczasowej technologii. Efektem testów było znaczne podniesienie jakości i kilkukrotne zwiększenie żywotności ostrza.

(...) Nowe ostrze dużo mniej się obkleja (jedynie w miejscu pracy ostrzałki - zdarta powierzchnia teflonowa). Ostrzałka równo ostrzy krawędź (na starych ostrzach widać "ząbkowanie" krawędzi ostrzącej). Ostrze założyłem 04.11 o 6.00 rano i ciągle pracuje (3 zmiany). Naszym zdaniem ostrze jest dużo lepsze od standardowego i będziemy je zamawiać.

Klient końcowy

Dlaczego warto rozwiązywać problemy technologiczne wspólnie z Crido R&D?

Allcomp

Więcej o firmie Allcomp i ich innowacyjnych produktach znajdziecie Państwo na stronie: https://www.allcomp.pl/

Dziękujemy

Wiadomość została wysłana.

Skontaktuj się z nami

Subskrybuj blogi