Procedury imigracyjne - najważniejsze zasady i porady praktyczne

Lokalizacja:

Online

Kiedy:

8 października 2009, 9.30

Polscy pracodawcy coraz częściej decydują się na zatrudnienie pracowników z zagranicy. Przepisy dotyczące legalizacji pobytu i zatrudnienia cudzoziemców są jednak skomplikowane i ulegają ciągłym zmianom. Co istotne, niezastosowanie się do nich grozi nałożeniem surowych kar zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Dodatkowo, praktyka administracyjna niejednokrotnie różni się pomiędzy poszczególnymi urzędami. W konsekwencji pracodawcy często mają praktyczne wątpliwości odnośnie do właściwej ścieżki zatrudniania zagranicznych pracowników i legalizacji ich pobytu.

Podczas szkolenia odpowiemy na pytania jak zatrudniać cudzoziemców z perspektywy prawnej. Nie zabraknie praktycznych przykładów, dotyczących legalizacji pracy i pobytu cudzoziemców, przybliżona zostanie również praktyka urzędowa w tym obszarze.

Zagadnienia, które zostaną poruszone podczas szkolenia to między innymi:
1. Wjazd i pobyt na terytorium Polski pracowników z państw Unii Europejskiej oraz państw trzecich w czasie epidemii COVID-19
2. Legalizacja pobytu i pracy cudzoziemców w Polsce
3. Procedura zatrudniania cudzoziemców
4. Zasady pobytu oraz pracy obywateli Wielkiej Brytanii od stycznia 2021 r.
5. Konsekwencje nielegalnego zatrudniania cudzoziemców oraz kontrola legalności pobytu i zatrudnienia
6. Praktyczne wskazówki na temat zarządzania legalizacją pobytu i pracy cudzoziemców w Polsce

Szkolenie poprowadzą Rafał Frączyk – licencjonowany doradca podatkowy, menedżer w zespole Human Advisory Services Crido oraz Olga Senychak, ekspert w dziedzinie Global Mobility&Immigration w zespole Human Advisory Services Crido.

Czas trwania: 9:30 - 14:00 (3 przerwy 10') 

Cena: 490zł netto

Prelegenci

Rafał Frączyk

menedżer w CRIDO

Olga Senychak

Senior Immigration Consultant

Subskrybuj blogi