PODATKI OD PODSTAW – VAT 1.0. czyli podstawowy zakres wiedzy na temat podatku od towarów i usług

Lokalizacja:

Online

Kiedy:

26 października 2022, 10.00

W ramach naszego cyklu "Podatki od podstaw" prezentujemy najważniejsze zasady dotyczące funkcjonowania podatku od towarów i usług. Jest to podatek powszechny, który w takiej czy innej formie płacimy wszyscy, często nie mając tego świadomości. Jednocześnie przepisy o VAT to najbardziej dynamicznie zmieniająca się dziedzina prawa podatkowego. Ze względu na ścisłe powiązanie podatku VAT z transakcjami gospodarczymi stosowne regulacje muszą nadążać za dynamicznie zmieniającym się światem. W konsekwencji rozumienie konstrukcji podatku VAT przysparza wiele problemów zarówno laikom, jak i praktykom w tej dziedzinie.

Nasze szkolenie ma na celu zapoznanie z fundamentami podatku VAT w sposób prosty, ale zarazem dogłębny. Dzięki temu w przyszłości uczestnicy naszych szkoleń będą mogli osadzać kolejne nowości w podatku VAT na mocnej bazie wiedzy.

Szkolenie poprowadzi Radosław Żuchowski, ekspert CRIDO, która na co dzień odpowiada na pytania klientów dotyczące rozmaitych kwestii podatków od towaru i usług.

Agenda:

 1. Mechanizm działania VAT
 2. Podstawowe pojęcia i zagadnienia:
  • przedmiot opodatkowania
  •  podatnik
  • obowiązek podatkowy
  • miejsce opodatkowania
  • stałe miejsce prowadzenia działalności
 1. Zasada neutralności i odliczenie VAT
 2. Obrót karuzelowy
 3. Dokumentacja i raportowanie
 4. Zmiany w VAT – z ostatnich lat i nadchodzące

Czas trwania: 10:00-14:00 (2 przerwy 15') 

Cena: 550 zł netto 

Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w zajęciach.

Szkolenie wchodzi w skład kursu "Podatki od podstaw" (szczegółowe informacje poniżej).

Przy zapisie na cały kurs - 15% zniżki.

„Podatki od podstaw” to cykl szkoleń dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje zawodowe w obszarze podatków, a także dla przedsiębiorców, którzy chcieliby lepiej zrozumieć ryzyka podatkowe związane  z prowadzeniem biznesu.

Nasze szkolenia kierujemy więc zarówno do prawników, którzy na co dzień mają styczność z kwestiami podatkowymi, jak i dla członków zarządów, pracowników działów finansowych i wszystkich tych, którzy w związku z wykonywaną pracą mają do czynienia z problemami podatkowymi i pragną je lepiej zrozumieć. Kurs „Podatki od podstaw” kierujemy również do osób, które myślą o rozpoczęciu kariery jako doradca podatkowy. „Podatki od podstaw” to także znakomita okazja dla studentów do zdobycia cenionej przez pracodawców wiedzy,

Zapraszamy na 5 sesji merytorycznych poświęconych najważniejszym zagadnieniom. Każdą sesję merytoryczną realizujemy w oparciu o interaktywne metody szkoleniowe, poparte realnymi przykładami z praktyki biznesowej:

Nasi prelegenci i trenerzy to najlepsi na rynku eksperci i praktycy, którzy na co dzień doradzają największym podmiotom gospodarczym na rynku, a dodatkowo posiadają umiejętności prezentowania wiedzy w sposób przejrzysty i ciekawy.

Prelegenci

Radosław Żuchowski

starszy konsultant w CRIDO

Subskrybuj blogi