PODATKI OD PODSTAW – CIT czyli podatek dochodowy od podstaw

Lokalizacja:

Online

Kiedy:

2 grudnia 2021, 10.00

W ramach naszego cyklu "Podatki od podstaw" prezentujemy szkolenie dotyczące podatku CIT.

Podatek dochodowy od osób prawnych to niezwykle kompleksowa materia regulująca zobowiązania podatkowe związane z różnego rodzaju działaniami osób prawnych. Mamy tu do czynienia zarówno z kwestiami zasadniczymi jak rozliczanie przychodów i kosztów podatkowych, składanie zeznania, ale również tak skomplikowaną tematyką jak prawidłowe rozpoznawanie przychodów i kosztów w różnorodnych transakcjach gospodarczych. Na naszym szkoleniu opowiemy o kluczowych pojęciach z zakresu regulacji w sposób przystępny – nawet o tych najtrudniejszych.

Szkolenie poprowadzi Krzysztof Borkowski, ekspert CRIDO, który od lat zajmuje się podatkiem dochodowym i międzynarodowym prawem podatkowym. Autor licznych komentarzy i artykułów eksperckich, a także licencjonowany doradca podatkowy.

Agenda:

 1. Podatnicy CIT — kogo dotyczy obowiązek podatkowy
 2. Koszyki przychodowe
 3. CIT niejedno ma imię, czyli stawki podatkowe
 4. Podstawa opodatkowania i straty podatkowe
 5. Przychody i nie-przychody
 6. Koszty przychodów – KUP i nKUP
 7. Różnice kursowe
 8. Rozwiązania preferencyjne (ulgi)
 9. Rok podatkowy – zeznanie podatkowe i zaliczka na podatek
 10. Reorganizacje
 11. Klauzula GAAR i „mały” GAAR

Czas trwania: 10:00 - 13:30 (2 przerwy po 15')

Cena: 490 zł netto

Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w zajęciach.

Szkolenie wchodzi w skład kursu "Podatki od podstaw" (szczegółowe informacje poniżej).

Przy zapisie na cały kurs - 15% zniżki.

„Podatki od podstaw” to cykl szkoleń dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje zawodowe w obszarze podatków, a także dla przedsiębiorców, którzy chcieliby lepiej zrozumieć ryzyka podatkowe związane  z prowadzeniem biznesu.

Nasze szkolenia kierujemy więc zarówno do prawników, którzy na co dzień mają styczność z kwestiami podatkowymi, jak i dla członków zarządów, pracowników działów finansowych i wszystkich tych, którzy w związku z wykonywaną pracą mają do czynienia z problemami podatkowymi i pragną je lepiej zrozumieć. Kurs „Podatki od podstaw” kierujemy również do osób, które myślą o rozpoczęciu kariery jako doradca podatkowy. „Podatki od podstaw” to także znakomita okazja dla studentów do zdobycia cenionej przez pracodawców wiedzy,

Zapraszamy na 5 sesji merytorycznych poświęconych najważniejszym zagadnieniom. Każdą sesję merytoryczną realizujemy w oparciu o interaktywne metody szkoleniowe, poparte realnymi przykładami z praktyki biznesowej:

Nasi prelegenci i trenerzy to najlepsi na rynku eksperci i praktycy, którzy na co dzień doradzają największym podmiotom gospodarczym na rynku, a dodatkowo posiadają umiejętności prezentowania wiedzy w sposób przejrzysty i ciekawy.

 

Prelegenci

Krzysztof Borkowski

menedżer w CRIDO

Subskrybuj blogi