Przegląd rozliczeń VAT

Częste zmiany przepisów VAT wymuszają na podatnikach konieczność nieustannego „trzymania ręki na pulsie”. Zapewnienie zgodności rozliczeń w tak dynamicznym środowisku pociąga za sobą również znaczne nakłady sił i środków finansowych.

Ryzyka jakie wiążą się z nieprawidłowością rozliczeń w VAT, w tym sankcje karne skarbowe, warto zminimalizować przy wsparciu CRIDO. Weryfikacja rozliczeń podatkowych przeprowadzona przez CRIDO pozwala zwiększyć komfort pracy osób zarządzających i odpowiedzialnych za rozliczenia VAT. Jednocześnie, pomoc CRIDO w zakresie weryfikacji rozliczeń VAT to możliwość identyfikacji obszarów nieefektywności i zarekomendowanie sposobów ich poprawy. Docelowo, współpraca z Crido w obszarze weryfikacji rozliczeń powinna pozwolić skierować Państwa wysiłki na obszar kluczowy dla każdego przedsiębiorcy – rozwój prowadzonego biznesu – a nie na wątpliwości w zakresie poprawności rozliczeń z urzędem skarbowym.

Jak możemy pomóc?

Dla kogo?

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani:

 • weryfikacją prawidłowości prowadzonych rozliczeń w VAT,
 • identyfikacją potencjalnych ryzyk podatkowych i karnych skarbowych, a także
 • poszukiwaniem szans na zwiększenia efektywności procedur zarządzania Państwa sprawami podatkowymi,

oferujemy Państwu wsparcie naszych profesjonalistów w obszarze weryfikacji rozliczeń VAT i procedur podatkowych funkcjonujących w Państwa firmie.

Co oferujemy?

Wsparcie Crido w przedmiotowym obszarze indywidualizujemy i dostosowujemy każdorazowo do potrzeb naszych Klientów. Oferujemy Państwu w szczególności:

 • kompleksowe, całoroczne / okresowe badanie rozliczeń VAT,
 • przegląd całości rozliczeń odnoszących się do kluczowych produktów / obszarów działalności Klienta,
 • przegląd rozliczeń wewnątrzgrupowych,
 • kompleksową weryfikację zasad określania współczynnika VAT i alokacji podatku naliczonego,
 • weryfikację procesów i procedur funkcjonujących u Klienta z uwzględnieniem praktyki organów podatkowych, a także praktyki rynkowej (np. w zakresie zasad zachowania należytej staranności),
 • symulację procedur kontrolnych dla wybranego okresu (np. objętego planowanym zwrotem VAT),
 • badanie jednolitości / zgodności danych raportowanych przez Klienta (struktury JPK vs informacje podsumowujące vs raportowanie Intrastat vs raportowanie SENT),
 • przeglądy w ramach procesów przedtransakcyjnych tzw. due diligence / vendor due diligence,

W ramach prowadzonych prac wykorzystujemy autorskie narzędzia Crido (np. VRC, TaxCtrl) wypracowane przez nasz zespół Tax Digital nagradzany, m.in. przez dziennik Rzeczpospolita, za innowacyjne rozwiązania z obszaru podatków.

Dziękujemy

Wiadomość została wysłana.

Napisz do nas

Zobacz także:

Dzieje się teraz w biznesie

Więcej artykułów
Subskrybuj blogi