Wiele polskich przedsiębiorstw należy do międzynarodowych grup kapitałowych, rozwija swoją działalność poza terytorium Polski lub zawiera transakcje z podmiotami zagranicznymi.

W związku z tym, polscy podatnicy muszą analizować podejmowane przez siebie decyzje nie tylko z perspektywy lokalnych przepisów, ale także z perspektywy międzynarodowego prawa podatkowego.

W tym kontekście niezwykle istotne są zagadnienia takie jak:

marketingowe / zarządcze, należności licencyjne, koszty finansowania dłużnego, koszty związane z przeniesieniem funkcji / aktywów / ryzyka)

Jak możemy pomóc?

W oparciu o wypracowaną przez nas metodologię i bazując na naszym doświadczeniu możemy analizować sytuację, zidentyfikować potencjalne ryzyka i we współpracy z klientem znaleźć rozwiązania dla istniejących wyzwań, które pomagają bezpiecznie rozwijać biznes.

Dziękujemy

Wiadomość została wysłana.

Napisz do nas

Zespół CRIDO składa się z ponad stu specjalistów podatkowych, w tym kilkudziesięciu ekspertów zarówno w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, jak i podatków międzynarodowych.

Ponadto, we współpracy z kancelariami doradztwa podatkowego z 48 krajów, zrzeszonymi w sieci Taxand, możemy wspierać przedsiębiorstwa w bezpiecznym rozwoju biznesu także poza granicami Polski.

Dzieje się teraz w biznesie

Więcej artykułów
Subskrybuj blogi