Komentarz praktyczny do prawa holdingowego autorstwa ekspertów CRIDO zawiera szczegółową analizę przepisów, z którymi przedsiębiorcy działający w Polsce będą musieli zmierzyć się już jesienią 2022 r. Rozważania odnoszą się do przepisów wprowadzonych w nowelizacji Kodeksu spółek handlowych, które nie były dotychczas przedmiotem szerokich rozważań piśmiennictwa ani orzecznictwa sądowego. Dzięki temu opracowanie umożliwi licznej grupie podmiotów, tj. spółkom kapitałowym tworzącym holdingi, lepsze zrozumienie złożonej materii stanowiącej nowość w polskim porządku prawnym.
W komentarzu znaleźć można odpowiedzi na następujące pytania:
• kiedy i jak utworzyć grupę spółek,
• jak postąpić w przypadku otrzymania wiążącego polecenia,
• kto i za co ponosi odpowiedzialność w związku z wykonywaniem wiążącego polecenia.
Nasi eksperci, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w doradztwie prawnym dla przedsiębiorców rozumieją, jakie zmiany w organizacjach wywoła wprowadzenie tzw. prawa holdingowego. Dlatego w komentarzu wskazali nie tylko praktyczne problemy, z którymi będą mierzyć się przedsiębiorcy, lecz także ich rozwiązania oraz możliwe interpretacje nowych dla obrotu gospodarczego przepisów. Dzięki wykorzystaniu grafik, przykładów i wykresów, całość pokazano w bardzo przystępny sposób.
Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla radców prawnych, adwokatów, aplikantów i innych prawników pracujących w kancelariach oraz działach prawnych firm, a także dla przedsiębiorców prowadzących działalność w formie spółki kapitałowej.