Praktyczny przewodnik po instrumentach wsparcia i rozwiązaniach antykryzysowych

Ostatni czas dla polskiej gospodarki i polskich przedsiębiorców jest niezwykle trudny i pełen wyzwań. To czas, w którym przedsiębiorcy myślą, o tym, jak zachować płynność, w jaki sposób utrzymać miejsca pracy i pracowników, a także jakich instrumentów użyć, aby zabezpieczyć funkcjonowanie i płynność biznesu.  31 marca 2020 r. została przyjęta ustawa tzw. „Tarcza Antykryzysowa” przewidująca rozwiązania m.in. prawne i podatkowe nakierowane na wsparcie przedsiębiorców (w dużej mierze firm z sektora MŚP, a także samozatrudnionych). Akt, liczący blisko 100 stron, nowelizuje szereg ustaw i nie ulega wątpliwości, że nie jest łatwą lekturą.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom biznesu, zebraliśmy w jednym miejscu, we współpracy i pod patronatem Konfederacji Lewiatan, najważniejsze instrumenty przewidziane przez „Tarczę Antykryzysową”, uwzględniając rozwiązania wynikające z jej niedawnej nowelizacji oraz kluczowe elementy tzw. Tarczy Finansowej, a także wskazaliśmy inne rozwiązania, z których już dziś przedsiębiorcy mogą korzystać i na które mogą się powoływać, aby zabezpieczyć swoją działalność. Mamy nadzieję, że poniższe zestawienie wraz z naszym komentarzem ułatwi Państwu nawigację po nich.

Aby pobrać "Praktyczny przewodnik po instrumentach wsparcia i rozwiązaniach antykryzysowych" prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Dokument zostanie wysłany na wskazany w nim adres mailowy. 


Stan na 29 kwietnia 2020 r.

Dziękujemy

Wiadomość została wysłana.

Wypełnij formularz i pobierz plik

Subskrybuj blogi