O CRIDO

Nowi partnerzy w zespole cen transferowych i w zespole postępowań podatkowych w CRIDO

8 lipca 2019
3 min

W ramach wewnętrznych awansów Anna Pęczyk-Tofel została partnerem w zespole postępowań podatkowych i sądowych, a Michał Szwed – partnerem w zespole cen transferowych w CRIDO.

Oba zespoły, które wzbogaciły się o nowych partnerów, od lat dynamicznie się rozwijają. Potwierdza to nie tylko rosnąca liczba pracowników i klientów, ale i utrzymywana od kilku lat pozycja lidera w polskich i zagranicznych rankingach. Przykładowo zespół cen transferowych w CRIDO został w 2019 roku po raz czwarty z rzędu otrzymał od International Tax Review tytuł „Poland TP Firm of the Year”.

W CRIDO promujemy osoby, które wkładają szczególnie duży wysiłek w rozwój organizacji. Doceniamy ludzi, którzy swoim profesjonalizmem, doświadczeniem i pracą przyczyniają się do budowania trwałych relacji z klientami. Niemniej ważne od pracy dla klientów jest dla nas zaangażowanie w rozwój całej firmy i wsparcie innych członków zespołów. Ania i Michał są doskonałym przykładem takich postaw. Jako organizacja chcemy dalej i więcej czerpać z zaangażowania naszych nowych partnerów, którzy są znakomitym wzorem do naśladowania dla osób, które chciałyby zrobić karierę w CRIDO – komentuje Andrzej Puncewicz, partner zarządzający w CRIDO.

Cały zespół podatkowy CRIDO, którym zarządza Roman Namysłowski, liczy blisko 110 osób, w tym 10 partnerów.

Anna Pęczyk-Tofel jest doradcą podatkowym i radcą prawnym. Specjalizuje się w postępowaniach podatkowych i sądowych. Reprezentowała klientów w postępowaniach przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi z zakresu podatków dochodowych (szerokiego spektrum spraw z zakresu cen transferowych), VAT, akcyzy, PCC oraz podatków lokalnych. Kompleksowo wspiera podatników w ramach przygotowania do kontroli, reprezentowania ich w trakcie kontroli, a także budowania strategii na wypadek weryfikacji przez organy podatkowe przeprowadzonych w przeszłości transakcji / dokonanych rozliczeń podatkowych. Ma bogate doświadczenie w odzyskiwaniu podatku u źródła dla wielu zagranicznych inwestorów. Jest autorką licznych publikacji w prasie, magazynach branżowych oraz artykułów naukowych.

Karierę zawodową rozpoczęła w 2004  roku w polskiej kancelarii, a następnie kontynuowała w dziale postępowań podatkowych w jednej z firm tzw. Wielkiej Czwórki. Od 2016 r. jest związana z CRIDO.

Michał Szwed specjalizuje się w cenach transferowych. Jego doświadczenie obejmuje pomoc krajowym i międzynarodowym klientom przy strukturyzowaniu i wdrażaniu modeli rozliczeń wewnątrzgrupowych, opracowywaniu polityki cen transferowych oraz wewnętrznych procedur zarządzania cenami transferowymi. Wspierał swoich klientów także w projektach w obszarze restrukturyzacji biznesowych oraz w zakresie ubiegania się o decyzję APA, jak również w czasie kontroli podatkowych.

Swoje pierwsze kroki stawiał w zespole cen transferowych jednej z firm tzw. Wielkiej Czwórki. Z CRIDO związany jest od 2016 roku.

Raport: Procedura APA

Narzędzie efektywnego zarządzania ryzykiem podatkowym w nowej rzeczywistości cen transferowych

Pobierz
Subskrybuj blogi