Nagrody

Mateusz Baran z Crido Legal “Wschodzącą Gwiazdą” wśród prawników

24 września 2015
3 min

Mateusz Baran, Senior Associate w Crido Legal zdobył tytuł „Rising Star” w konkursie Dziennika Gazety Prawnej i Wolters Kluwer Polska „Prawnicy – liderzy jutra 2015”. W swojej ocenie jury konkursowe brało pod uwagę m.in. wiedzę merytoryczną i doświadczenie, innowacyjność stosowanych rozwiązań w zakresie obsługi prawnej, jak również opinie klientów o kandydacie i informacje o działalności pozazawodowej. 

Mateusz zawodowo związany jest od 2010 roku z firmą doradczą Crido Taxand, a od 2013 z kancelarią Crido Legal. W tym czasie uzyskał tytuł radcy prawnego i zrealizował wiele ambitnych i wymagających projektów.  W swojej pracy Mateusz zajmuje się szerokim zakresem spraw, ze szczególnym uwzględnieniem prawa spółek, w tym złożonych procesów reorganizacyjnych oraz transakcji M&A. Często współpracuje z doradcami zagranicznymi sprawnie wdrażając nowatorskie projekty transgranicznych połączeń spółek kapitałowych oraz spółki komandytowo-akcyjnej.

Do osiągnięć Mateusza należy również opracowanie i wdrożenie innowacyjnego produktu kancelarii mającego na celu poprawę bezpieczeństwa prawnego rozwijających się polskich przedsiębiorców. Jego założenia bazują na 3 elementach: po pierwsze uświadomieniu przedsiębiorcom ryzyk prawnych związanych z prowadzoną przez nich działalnością, po drugie na doradztwie w zakresie wyboru optymalnej formuły prawnej prowadzonego biznesu (pozwalającej wyeliminować lub ograniczyć istotne ryzyka prawne) i po trzecie implementacji opracowanego modelu.

Mateusz aktywnie włącza się w projekty mające na celu budowanie ducha zespołu w Crido Taxand i w Crido Legal.

W opinii Marcina Bojanowicza, współpracującego z Mateuszem z ramienia Zbyszko Company Sp. z o.o.: „Mateusz ma bogatą wiedzę i doświadczenie, w tym zwłaszcza jeśli chodzi o transakcje M&A oraz prawo spółek. W swojej pracy skupia się na szukaniu rozwiązań a nie problemów. Jest dynamiczny i szybko reaguje na pojawiające się przeszkody”.

W opinii Jakuba Ziółka, Partnera w Crido Legal: „Mateusz to kreatywny i ambitny prawnik. Stanowi istotny filar naszej kancelarii. Samodzielnie i odważnie prowadzi złożone projekty, ograniczając zaangażowanie partnera do niezbędnego minimum. Aktywnie wspiera proces sprzedaży szukając nowych kanałów, nowych produktów. Dba o wizerunek kancelarii udzielając się w mediach oraz dopingując młodszych członków zespołu do tego samego”.

Kandydatów Konkursu „Rising Stars”, jak co roku oceniała kapituła w składzie: Jadwiga Sztabińska, redaktor naczelna DGP (i przewodnicząca gremium), Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska, Dariusz Sałajewski, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych, Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, Waldemar Koper, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw, Marcin Radwan-Röhrenschef, członek zarządu Polskiego Związku Pracodawców Prawniczych, Agnieszka Tałasiewicz, partner w Ernst & Young Law Tałasiewicz i Wspólnicy sp.k oraz Ewelina Skocz, HR & Project Manager w BCSystems.

Nagrody

Subskrybuj blogi