Raporty i publikacje

Już wkrótce większość firm odczuje skutki mechanizmu podzielonej płatności VAT

17 maja 2018
2 min

Do wejścia w życie mechanizmu podzielonej płatności VAT (MPP) pozostał niecały miesiąc. Mimo, że system jest dobrowolny, to zdecydowana większość przedsiębiorców odczuje jego skutki – wynika z raportu „Podzielona płatność VAT – jak modelować płynność finansową w firmie”, przygotowanego przez ekspertów podatkowych i ds. modelowania finansowego z Crido Taxand.

 

 

Raport ekspertów Crido Taxand  pokazuje wpływ nowego mechanizmu MPP na firmy w różnych sytuacjach biznesowych, np. podmiotów planujących wydatki inwestycyjne czy mających słabą pozycję negocjacyjną w stosunku do swoich dostawców. Przedstawia on różne scenariusze oddziaływania MPP na płynność finansową firmy względem 8 kluczowych czynników. Są wśród nich m.in.: siła przetargowa wobec dostawców/odbiorców, sezonowość zakupów i sprzedaży, skala ponoszonych nakładów inwestycyjnych czy udział rozliczeń walutowych.

Jak działa mechanizm podzielonej płatności VAT?

Źródło: Raport Crido Taxand „Podzielona płatność VAT – jak modelować płynność finansową w firmie”

Podzielona płatność VAT – jak modelować płynność finansową w firmie?

Raport pokazuje wpływ nowego mechanizmu MPP na firmy w różnych sytuacjach biznesowych, np. podmiotów planujących wydatki inwestycyjne czy mających słabą pozycję negocjacyjną w stosunku do swoich dostawców.

Pobierz
Subskrybuj blogi