Nagrody

dr Szymon Syp z Crido Legal z tytułem Rising Stars

13 kwietnia 2017
3 min

dr Szymon Syp, Associate w Crido Legal został finalistą V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska. Konkurs ma na celu wyłonienie młodych prawników, którzy swoją wiedzą, przedsiębiorczością oraz postawą społeczną realizują najwyższe standardy świadczenia usług prawnych.

Szymon związany jest z Crido Legal od 2014 roku, gdzie realizuje m.in. projekty z zakresu prawa spółek, procesów reorganizacyjnych (łączenia, przekształcenia, likwidacje), prawa energetycznego, prawa rynku kapitałowego, prawa konkurencji i pomocy publicznej. Główny obszar jego zainteresowań zawodowych stanowią transakcje fuzji i przejęć. Tylko na przestrzeni ostatniego roku brał udział w 10 transakcjach, doradzając klientom polskim i zagranicznym.

W swojej pracy zawodowej prezentuje wyjątkowe, interdyscyplinarne podejście, łącząc wiedzę z zakresu prawa i ekonomii. Praktyczne doświadczenie z pracy dla klientów łączy z ciągłym pogłębianiem wiedzy i poznawaniem nowych obszarów tematycznych. W 2015 roku obronił pracę doktorską z zakresu prawa administracyjnego. Jest też współtwórcą nagrodzonego przez portal branżowy polskiprawnik.pl serwisu korporacyjnie.pl.

Opinia Pawła Gosa, współpracującego z Szymonem z ramienia Exact Systems S.A: Szymona poznałem w 2015 r., gdy zapadła decyzja o zaangażowaniu kancelarii prawnej Crido Legal, w projekt dotyczący obsługi prawnej pierwszej zagranicznej akwizycji Exact Systems S.A. Szymon dał się poznać jako ambitny i rzetelny prawnik. W mojej ocenie Szymon posiada bogatą wiedzę teoretyczną i praktyczną, zwłaszcza jeśli chodzi o transakcje M&A oraz prawo spółek. Cechuje go probiznesowe podejście – znajduje rozwiązania, a nie poszukuje problemów w toku transakcji. Jest dynamiczny i szybko reaguje na pojawiające się przeszkody. Proces transakcji został przeprowadzony sprawnie i skutecznie. Spośród prawników transakcyjnych Szymona wyróżnia się otwartość, prowadzenie transakcji w przyjazny sposób, przedstawianie wielu propozycji rozwiązań problemów oraz dążenie do zbliżenia stanowisk stron. Posiada wybitne zdolności negocjacyjne, które są bardzo przydatne w trakcie rozmów szczególnie dla mnie, Prezesa prowadzącego rozmowy ze strony Zarządu a nie będącego prawnikiem. Nie bez znaczenia jest również jego bogata wiedza teoretyczna i jej ciągłe zdobywanie. Co więcej, w związku z planowanymi kolejnymi transakcjami grupy kapitałowej Exact Systems S.A. cieszę się, że będę mógł dalej z nim współpracować.

Kandydatów oceniała kapituła w składzie: Krzysztof Jedlak - Redaktor naczelny DGP, Włodzimierz Albin - Prezes Wolters Kluwer Polska, Dariusz Sałajewski - Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych, Andrzej Zwara - Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, Waldemar Koper - Prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw, Marcin Radwan-Röhrenschef - Członek zarządu Polskiego Związku Pracodawców Prawniczych, Agnieszka Tałasiewicz - Partner w Ernst & Young Law Tałasiewicz i Wspólnicy sp.k oraz Ewelina Skocz - HR & Project Manager w BC Systems.