O CRIDO

Doradztwo Crido Legal na rzecz funduszu VC - BTM Investments

9 stycznia 2019
2 min

Kancelaria prawna Crido Legal doradzała inwestorom przy uruchomieniu funduszu VC - BTM Investments.

BTM Investments to fundusz VC, który finansuje projekty badawczo-rozwojowe we wczesnych fazach rozwoju z obszaru life science. Inwestycje funduszu są dofinansowane z programu BRIdge Alfa realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Obsługa prawna Crido Legal obejmowała kompleksowe doradztwo na rzecz inwestorów BTM Investments w zakresie przygotowania struktury działalności funduszu (w tym relacji na poziomie inwestorskim oraz programów motywacyjnych), uruchomienia działalności funduszu oraz negocjacji dokumentacji transakcyjnej (TS, umowy inwestycyjne) w zakresie inwestycji w szereg projektów.

W ramach pierwszej tury inwestycyjnej Crido Legal doradza przy następujących inwestycjach funduszu:
a) Quantum Innovations - urządzenia medyczne zwiększające bezpieczeństwo przeprowadzania zabiegów w kardiochirurgii,
b) Endosoczewka - projekt polegający na opracowaniu produktu w postaci innowacyjnej mikrosoczewki przyczyniającej się do miniaturyzacji endoskopów neurochirurgicznych,
c) Laserprotect - projekt którego celem jest stworzenie okularów medycznych chroniących przed promieniowaniem laserowym w paśmie podczerwieni.

Ze strony Crido Legal zespołem prawników kierował adwokat dr Szymon Syp, przy wsparciu radcy prawnego Magdaleny Purol oraz prawnika Martyny Musielewicz.

Dziękujemy prawnikom Crido Legal za pracę i zaangażowanie włożone w uruchomienie funduszu oraz projekty inwestycyjne. Dzięki sprawnemu i zaangażowanemu zespołowi udało się nam z sukcesem uruchomić fundusz oraz rozpocząć proces inwestycyjny. Zdecydowanie będziemy dalej ściśle współpracować przy kolejnych inwestycjach naszego funduszu - komentuje Paweł Nowicki, Prezes BTM Investments.

Crido Legal aktywnie rozwija praktykę VC która, według nas, posiada ogromny potencjał i jest na fali wzrostu i cieszymy się, że możemy przyczynić się do rozwoju polskiej branży VC. Współpraca w funduszami takimi, jak BTM Investments pokazuje, że polski rynek VC rozwija się dynamicznie oraz jest wiele ciekawych projektów, w które można inwestować. Mamy nadzieję, że będziemy brać udział w kolejnych rundach inwestycyjnych realizowanych przez BTM Investments - komentuje dr Szymon Syp.