O CRIDO

CRIDO wsparło TEP Capital | Łazienki pod klucz z Domczaru z nowym inwestorem

20 lipca 2023
2 min

CRIDO doradzało w transakcji przejęcia firmy Domczar (produkującej łazienki pod klucz) przez fundusz TEP Capital.

CRIDO przeprowadziło finansowe due diligence spółki, a w projekt zaangażowani byli eksperci zespołu M&A: Jacek Ostrowski, Jarosław Nowicki, Marta Pepłońska oraz Kamil Grzyb.

– Jesteśmy dumni z tego, że nasza ekspertyza umożliwiła sprawną realizację transakcji, dzięki której kolejna polska firma ma możliwość wejścia na nowe rynki i zwiększenie skali działalności. Dziękujemy partnerom z funduszu za zaufanie, zaś naszemu zespołowi za zaangażowanie w projekt – mówi Jacek Ostrowski, partner w Financial M&A Team w CRIDO.

– To był bardzo interesujący projekt due dilligence spółki produkującej moduły łazienkowe. Jak się okazuje, całe łazienki z białym montażem, instalacjami i ścianami w pełnej glazurze można zapakować na TIR-a i wysłać za granicę, gdzie są następnie instalowane w trakcie budowy. Dzięki działalności Domczaru inwestorzy z całej Europy mogą otrzymać łazienki pod klucz na czas, w najwyższym standardzie wykończenia i wielu wariantach. – Można wręcz stwierdzić, że takie czary są możliwe tylko z Domczarem – mówi Jarosław Nowicki, starszy menedżer w Financial M&A Team. Praca  przy tym projekcie była jednym z ciekawszych ćwiczeń, jakie zespół CRIDO miał okazję wykonać w ostatnim czasie – dodaje Jarosław.

Mający swoją siedzibę w Kolnie Domczar jest producentem prefabrykowanych modułów łazienkowych wykorzystywanych w budownictwie. Ponad 90 proc. produkcji trafia za granicę, głównie do Europy Zachodniej, gdzie oferowanie łazienek wykończonych „pod klucz” jest standardem w wielu inwestycjach.

TEP Capital to fundusz, który inwestuje w firmy z różnych branż reinwestując zyski Thomas Gruppe, niemieckiego potentata z branży prefabrykacji betonowej. Dla TEP Capital Domczar to trzecia bezpośrednia inwestycja w naszym kraju.


Działające od 2005 roku CRIDO to wiodąca polska firma doradcza. Ponad 400-osobowy zespół strategicznie wspiera polskich i międzynarodowych przedsiębiorców w prowadzeniu i rozwoju biznesu. Zespół M&A CRIDO wspiera klientów we wszystkich lub wybranych obszarach procesu transakcyjnego: corporate finance, badań due diligence (finansowego, podatkowego, prawnego) , opracowania struktur transakcyjnych, przygotowania dokumentacji transakcyjnej, a także doradztwa prawnego i podatkowego na każdym etapie transakcji.

Subskrybuj blogi