O CRIDO

CRIDO rozwija zespół i ofertę w zakresie Human Advisory Services oraz buduje zespół ds. cła i akcyzy

1 lipca 2021
4 min

1 lipca br. do CRIDO dołączył 4-osobowy zespół ekspertów podatkowych doradzających w obszarze Human Advisory Services (HAS) oraz 3-osobowy zespół ekspertów z zakresu cła i akcyzy. Za rozwój obszaru HAS odpowiadał będzie nowy partner w CRIDO – Michał Wodnicki, zaś za budowanie kompetencji CRIDO w zakresie cła i akcyzy starszy menadżer – Agnieszka Kisielewska.

 Oferta zespołu HAS obejmuje szeroki zakres usług w obszarze doradztwa podatkowego i biznesowego, związanego z kwestiami pracowniczymi – od rozliczeń PIT i ZUS, poprzez kształtowanie polityki wynagrodzeń, budowanie programów motywacyjnych, PPK, aż po pomoc przy szeroko rozumianych zagadnieniach imigracyjnych oraz zarządzanie zmianą i procesami w organizacji przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Dzięki tak szerokiej ofercie oraz współpracy doradców podatkowych z prawnikami z CRIDO Legal specjalizującymi się w obszarze prawa pracy, klienci CRIDO otrzymają kompleksowe wsparcie w zakresie polityki pracowniczej.

Nowy zespół ds. cła i akcyzy powstał m.in. w odpowiedzi na szereg wyzwań związanych z obserwowaną zmianą łańcuchów dostaw, rosnącym znaczeniem Chin w handlu międzynarodowym oraz odłączeniem Wielkiej Brytanii od Unii Europejskiej.

Zapowiadany w ostatnich miesiącach nowy ład podatkowy czy kwestie związane z pracą zdalną wymuszają na przedsiębiorcach odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Kształt Unii Europejskiej po Brexicie niesie ze sobą wyzwania w zakresie ceł, podobnie, jak wymiana handlowa z Chinami. Z kolei zmiana przepisów akcyzowych wymusza na firmach, które do tej pory nie miały do czynienia z tym obciążeniem, dostosowanie się do nowych regulacji. Tym bardziej, że akcyza ze swej natury rodzi istotne konsekwencje finansowe dla podatników.
Zmieniające się otoczenie biznesowe oraz prawno-podatkowe stawia przed naszymi klientami nowe wyzwania. Jako CRIDO chcemy kompleksowo pomagać przedsiębiorcom w odpowiedzi na te wyzwania tak, by mogli oni bezpiecznie prowadzić swoje biznesy i dalej się rozwijaćkomentuje Roman Namysłowski, partner zarządzający w CRIDO.

Zespół doradztwa podatkowego w CRIDO liczy ponad 130 ekspertów, którzy doradzają klientom w zakresie CIT, VAT, TP, postępowań podatkowych, PON, cła i akcyzy oraz Human Advisory Services.

Razem z Michałem Wodnickim do zespołu PAS dołączyli: Rafał Frączyk, Agnieszka Piątek oraz Olga Senychak. Nowy zespół ds. cła i akcyzy tworzą: Agnieszka Kisielewska, Justyna Daniło oraz Jan Zimnicki. 

Liderzy nowych zespołów

Michał Wodnicki, partner w CRIDO

Michał jest partnerem w zespole Human Advisory Services w CRIDO. Doradza klientom międzynarodowym, polskim spółkom, instytucjom publicznym i indywidualnym podatnikom – w zakresie podatków osobistych i ubezpieczeń społecznych. Posiada 13-letnie doświadczenie we wdrażaniu efektywnych struktur wynagradzania i systemów motywacyjnych (w szczególności dla kadry kierowniczej), racjonalizacji kosztów pracowniczych, przeprowadzaniu przeglądów podatkowych i w zakresie ubezpieczeń społecznych.

Od wielu lat Michał wspiera także polskich pracodawców w prowadzeniu ich codziennego biznesu z szeroko rozumianej perspektywy ludzkiej i adresowaniu wyzwań i wymagań na pograniczu prawa podatkowego, prawa pracy i uregulowań branżowych (m.in. Capital Requirements Directive, wymogi say-on-pay w stosunku do kadry kierowniczej polskich spółek akcyjnych, regulacje ustawy kominowej z 2016 r.). Uczestniczył w licznych projektach związanych z tworzeniem Pracowniczych Planów Kapitałowych, pozyskiwaniem dofinansowań na ochronę miejsc pracy w ramach Tarczy Antykryzysowej, legalizowaniem w Polsce pobytu i pracy obcokrajowców i ich rodzin, zarządzaniem zmianami w organizacji, wdrażaniem nowoczesnych technologii ułatwiających monitorowanie i zarządzanie procesami biznesowymi (m.in. Business Process Modelling, Robotic Process Automation).

Do CRIDO dołączył w 2021 r. Wcześniej swoją karierę rozwijał w jednej z firm doradczych z tzw. Wielkiej Czwórki. Od 2012 roku jest licencjonowanym doradcą podatkowym.

Agnieszka Kisielewska - starszy menadżer w zespole doradztwa podatkowego w CRIDO

Agnieszka jest doradcą podatkowym i starszym menadżerem w zespole doradztwa podatkowego w CRIDO. Jej specjalizacją jest prawo celne, akcyzowe i VAT w międzynarodowym obrocie towarowym. Nawiguje polskie spółki w ich ekspansji międzynarodowej, jak również doradza podmiotom zagranicznym zainteresowanym działalnością w Polsce. Doradza w procesie planowania i weryfikacji łańcuchów dostaw pod kątem ich zgodności z przepisami celnymi, VAT i akcyzowymi. Udziela kompleksowego wsparcia w uzyskaniu i wdrożeniu pozwoleń akcyzowych i celnych, w tym AEO. Reprezentuje podatników, importerów, eksporterów i agencje celne w postępowaniach celnych, podatkowych i sądowych. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w jednej z firm z tak zwanej Wielkiej Czwórki. Jest aktywnym członkiem GLCA Global Legal Customs Association, międzynarodowej sieci ekspertów w obszarze ceł i handlu międzynarodowego oraz ekspertem Business Centre Club w zakresie cła i akcyzy.

Subskrybuj blogi