O CRIDO

CRIDO Legal doradzało przy największej rundzie finansowania Serii B w Polsce w 2021 roku

22 listopada 2021
2 min

CRIDO Legal doradzało węgierskiemu funduszowi PortfoLion, jednemu z inwestorów rundy Serii B, której wartość wyniosła około 40 mln EUR. Była to największa runda Serii B w Polsce oraz jedna z największych w regionie CEE w 2021 roku. W rezultacie tej rundy Packhelp S.A. pozyskał środki na dalszy dynamiczny rozwój i wzmocnienie swojej pozycji.

PortfoLion to fundusz inwestujący m.in. w start-upy na wszystkich etapach rozwoju i działający w całej Europie Środkowo-Wschodniej. W ramach rundy Serii B fundusz zainwestował w spółkę Packhelp S.A., w Polsce znaną jako zapakuj.to, która oferuje personalizowane opakowania z własnym nadrukiem klientom z Polski i zagranicy. Była to jak do tej pory największa runda finansowania serii B w tym roku w Polsce i jedna z największych w regionie CEE. Wiodącym inwestorem w ramach tej rundy był francuski fundusz InfraVia Capital Partners, a pozostałymi inwestorami byli: PortfoLion (klient CRIDO), FJ Labs, Market One Capital, PROfounders Capital, Speedinevest, Inovo Ventures Partners oraz White Star Capital.

Finansowanie pozyskane w ramach Serii B ma na celu między innymi przygotowanie spółki do szerszej ekspansji w kraju i za granicą. Dzięki wsparciu pozyskanemu od inwestorów rundy Serii B Packhelp zyska szansę na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój i wzmocnienie swojej pozycji. Cieszymy się, że polskie młode spółki technologiczne budzą coraz większe zainteresowanie inwestorów zagranicznych i że możemy uczestniczyć w coraz ciekawszych projektach tego typu — komentuje Przemysław Furmaga, partner i szef praktyki M&A w CRIDO Legal.

Wsparcie ekspertów CRIDO Legal obejmowało kompleksowe doradztwo prawne w zakresie wynegocjowania i podpisania dokumentacji transakcyjnej po stronie inwestora. Po stronie kancelarii oprócz Przemysława Furmagi, w transakcję zaangażowany był również Andrzej Dunikowski, senior associate, oraz Filip Sobociński, junior associate, wszyscy z zespołu M&A w CRIDO Legal.

Zespół CRIDO Legal składa się z doświadczonych prawników, którzy rozumieją specyfikę działania zarówno dużych korporacji, funduszy PE/VC, młodych spółek technologicznych z dużym potencjałem wzrostu, jak i biznesów rodzinnych z różnych sektorów gospodarki.

Fuzje i przejęcia polskich firm w czasach pandemii (2020- Q3 2021)

Raport zawiera podsumowanie krajowych i zagranicznych transakcji M&A dokonanych przez polskie firmy w okresie pandemii tj. w latach 2020 - Q3 2021

Pobierz
Subskrybuj blogi