O CRIDO

CRIDO Legal doradzało Avenger Flight Group przy wejściu na rynek polski i utworzeniu joint venture z Enter Air

16 października 2020
2 min

CRIDO Legal doradzało Avenger Flight Group przy wejściu na rynek polski i utworzeniu joint venture z Enter Air. Joint venture będzie działało w sektorze lotniczym.

Avenger Flight Group została utworzona w 2012 r. w Fort Lauderdale na Florydzie w celu dostarczania przystępnych cenowo szkoleń na rzecz rozwijających się linii lotniczych. Dzięki stworzeniu butikowego, niskokosztowego modelu działania oraz swojej ogromnej sprawności AFG stała się największą prywatną organizacją szkoleniową na terenie obydwu Ameryk. W ramach należących do niej 10 centrów szkoleniowych w 6 różnych krajach AFG oferuje szkolenia na pełnym symulatorze lotu (FFS, ang. Full Flight Simulator) wszelkiego rodzaju liniom lotniczym, od przewoźników niskokosztowych do największych linii lotniczych w  USA, Meksyku, Ameryce Łacińskiej i Europie. Elastyczność i zdolność AFG do wykonywania różnego rodzaju zleceń pozwoliły tej spółce na nawiązanie licznych długoterminowych relacji. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.afgsim.com.

CRIDO Legal było zaangażowane w tę transakcję od samego początku, czyli od negocjowania warunków, przez etap tworzenia struktury joint venture oraz przygotowywania i negocjowania dokumentacji transakcyjnej, aż do zamknięcia transakcji i jej finansowania.

Elsa Gagnon, Senior Vice President, General Counsel w Avenger Flight Group powiedziała: „Jesteśmy wdzięczni za wsparcie udzielone przez prawników i doradców Crido przy tej transakcji. Wykazali się oni dogłębną wiedzą i pełnym zaangażowaniem w ten projekt. Dzięki Crido mieliśmy jednego doradcę, który obsługiwał wszystkie kwestie podatkowe i prawne związane z transakcją.”

„Transakcja ta pozwoli Avenger Flight Group rozwinąć działalność w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Cieszymy się, że Avenger Flight Group powierzyła nam swoją pierwszą inwestycję na polskim rynku” – powiedział Mateusz Baran, partner w Crido Legal.

Ze strony CRIDO Legal zespołem prawników doradzających przy transakcji kierował Mateusz Baran (partner), zaś w negocjacje dokumentacji zaangażowana była Marzena Lau (senior associate) przy wsparciu Witolda Gwizdka (associate). Za negocjacje umowy najmu odpowiedzialna była Joanna Winter-Szymańska (counsel). Członkami zespołu podatkowego CRIDO byli Jakub Jaros (menedżer ds. VAT) wspierany przez Annę Getkę-Juśkiewicz i Soren Godniak (menedżer ds.  CIT) wspierany przez Tomasza Koterbskiego.

Spółkę Enter Air wspierał zespół z kancelarii prawnej DWF Poland Jamka sp.k. pod kierownictwem Michała Pawłowskiego (partner zarządzający).

Nagrody

Subskrybuj blogi