O CRIDO

CRIDO doradzało RelyOn Nutec przy inwestycji w GoRopes

23 czerwca 2023
2 min

Zespół CRIDO doradzał RelyOn Nutec, globalnemu liderowi w dziedzinie szkoleń z zakresu bezpieczeństwa przy inwestycji w spółkę GoRopes - centrum szkoleniowe specjalizujące się w kursach dla sektora energetyki wiatrowej.

Nasza pomoc na rzecz klienta obejmowała kompleksowe wsparcie przy transakcji.

Cieszymy się, że mieliśmy okazje kompleksowo doradzać zespołowi RelyOn Nutec przy tej akwizycji. Tempo prac nad projektem było naprawdę wysokie, ale dzięki zaangażowaniu zespołów RelyOn Nutec oraz GoRopes udało się nam doprowadzić do podpisania transakcji zgodnie z planem naszego Klienta. Przykład GoRopes pokazuje, że polskie spółki, związane z sektorem energetyki odnawialnej dynamicznie się rozwijają i budzą coraz większe zainteresowanie zagranicznych inwestorów. Sądzimy, że transakcji w tym sektorze może być w najbliższym czasie więcej, co też nas, jako doradców transakcyjnych, oczywiście cieszy — komentuje Przemysław Furmaga, partner i szef zespołu M&A w kancelarii CRIDO.

Ze strony CRIDO projekt prowadzili Przemysław Furmaga, partner oraz Andrzej Dunikowski, senior associate. Przy projekcie pracowali także Filip Sobociński, associate; Iga Klukowska, junior associate oraz Michał Tokarz, junior associate. W kwestiach dotyczących prawa pracy klienta wspierały Karolina Kalinowska, senior associate i Monika Walczak, junior associate.

RelyOn Nutec to globalny lider w dziedzinie szkoleń z zakresu bezpieczeństwa, GoRopes z kolei to cenione trójmiejskie centrum szkoleniowe specjalizujące się w kursach dla sektora energetyki wiatrowej zgodnych ze standardami Global Wind Organization (GWO), szkoleniach dostępu linowego oraz sprzedaży, wynajmie i inspekcjach sprzętu PPE.

Inwestycja w Polsce to pierwszy projekt RelyOn Nutec w regionie Morza Bałtyckiego i kolejny krok w rozwoju oferty grupy w ramach dynamicznie rozwijającego się sektora morskiej energetyki wiatrowej. Otwarcie ośrodka szkoleniowego w Polsce jest kolejnym krokiem w rozwoju RelyOn Nutec, która zbudowała silną pozycję na Morzu Północnym. Działająca globalnie grupa dysponuje 13 ośrodkami szkoleniowymi w Europie, w tym: w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Danii, Holandii, Niemczech i Belgii.

Subskrybuj blogi