Nagrody

3 prestiżowe nagrody dla doradców podatkowych CRIDO

5 marca 2015
2 min

I. miejsce dla Romana Namysłowskiego w kategorii "VAT",
I. miejsce dla Pawła Tońskiego w kategorii "Fuzje i przejęcia",
III. miejsce w kategorii „Najlepsza firma doradcza 2014” wśród dużych podmiotów

to wynik IX Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej, który został ogłoszony 4 marca 2015 podczas uroczystej gali w Hotelu Polonia w Warszawie.

Nagroda dla firmy to efekt wzrostu i osiągnięć zespołu w 2014 roku, m.in. wygranych spraw przed sądami administracyjnymi i organami podatkowymi, uzyskanych pozytywnych interpretacji, jak i doradztwa przy największych transakcjach i skomplikowanych restrukturyzacjach.

Po raz pierwszy w 10-letniej historii firmy eksperci CRIDO  otrzymali też 2 indywidualne wyróżnienia. Paweł Toński został doceniony w kategorii M&A, m.in. za doradztwo przy kilkunastu transakcjach sprzedaży największych obiektów komercyjnych w Polsce. W 2014 r. uczestniczył m.in. w największym przejęciu i połączeniu w branży handlowej w Polsce w ostatnich latach, jak również w kilku transakcjach M&A na rynku nieruchomości, o wartości 400-500 mln EUR każda. W 2014 zaplanował i wdrożył restrukturyzację kilku portfeli nieruchomościowych z wykorzystaniem FIZ, o łącznej wartości ok 1 mld EUR.

Z kolei Roman Namysłowski, doceniony został zarówno za swoje osiągnięcia w zakresie doradztwa na rzecz klientów, jak i aktywność na polu publicznym. Doradzał m.in. w zakresie rozliczenia VAT zakupu infrastruktury w jednej z najbardziej doniosłych transakcji na rynku w 2014 r. W 2014 został członkiem grupy ekspertów powołanej przez Komisję Europejską, jak również zespołu ds. podatków pośrednich działającego przy Radzie Konsultacyjnej Prawa Podatkowego przy Ministrze Finansów. Był szczególnie zaangażowany w projekty mające na celu ukrócenie przestępczych procederów w zakresie wyłudzania podatku VAT.

Nagrody

Subskrybuj blogi