O CRIDO

2. edycja listy Forbesa | CRIDO wśród najlepszych kancelarii prawnych

31 marca 2023
2 min

Ostatni tydzień przyniósł prawdziwy wysyp nagród dla CRIDO. Najpierw 8 wyróżnień dla ekspertów podatkowych przyznał firmie Dziennik Gazeta Prawna. Teraz CRIDO znalazło się w zestawieniu najlepszych kancelarii prawnych miesięcznika Forbes.

W zamierzeniu redakcji Forbesa zestawienie, przygotowywane drugi rok z rzędu, ma stanowić swoisty przewodnik po świecie polskich kancelarii prawnych, które wypracowały przewagę konkurencyjną w konkretnych dziedzinach. W przypadku CRIDO są to kategorie: fuzje i przejęcia, prawo korporacyjne oraz przestępczość białych kołnierzyków.

- Prowadzenie praktyk prawych wymaga dużej dyskrecji, poufności i pełnego poczucia bezpieczeństwa, które dajemy klientowi - szczególnie w przypadku spraw sądowych i praktyki white collar crime. Trudno jest zatem na co dzień chwalić się sukcesami, tym bardziej cieszą nas rekomendacje, które otrzymaliśmy od naszych klientów i kolegów z innych kancelarii. Gratulujemy i dziękujemy prawnikom CRIDO i liderom wyróżnionych zespołów: Katarzynie Witkowskiej, Mateuszowi Baranowi i Przemysławowi Furmadze, którzy są częścią tego sukcesu – mówi Jakub Ziółek, partner zarządzający w CRIDO.

Ostateczna lista Forbesa powstała w oparciu o rekomendacje oddane przez prawników pracujących w kancelariach (badanie peer-to-peer) oraz klientów biznesowych (np. prawnicy wewnętrzni w działach prawnych przedsiębiorstw) w 25 różnych dziedzinach prawa. Do udziału w badaniu zaproszono ponad 15 tysięcy ekspertów prawnych z całej Polski. Próba ta została zebrana za pomocą badania (desk research), którego podstawą były strony internetowe oraz inne publicznie dostępne źródła.

Badanie zostało przeprowadzone online w dniach od 26 września 2022 roku do 11 listopada 2022 roku, a wzięło w nim udział łącznie 1468 prawników i klientów biznesowych. Autorekomendacje (polecanie własnej kancelarii) były zabronione i nie zostały uwzględnione. Projekt Forbesa został przygotowany z firmą Statista – dostawcą statystyk, danych istotnych dla biznesu, badań rynkowych oraz sondaży konsumenckich.

Nagrody

Subskrybuj blogi