W czym możemy Ci pomóc?

Doradztwo przy transakcji sprzedaży największego w kraju internetowego portalu gastronomicznego

Opis projektu: Doradztwo prawne przy transakcji sprzedaży największego w kraju internetowego portalu gastronomicznego na rzecz zagranicznego inwestora. Doradztwo obejmowało kompleksową obsługę całej transakcji, w tym w szczególności reprezentację sprzedającego w negocjacjach z kupującym, jak również przygotowanie koncepcji oraz wdrożenie restrukturyzacji korporacyjnej sprzedającego na potrzeby transakcji. Okiem Eksperta: Biorąc pod uwagę trendy w zglobalizowanym świecie, można się spodziewać, że prawnicy, corz częściej będą doradzać w transakcjach sprzedaży polskich spółek technologicznych zagranicznym inwestorom.  W tego typu przedsięwzięciach znaczenia ma wiedza oraz doświadczenie doradcy prawnego w zakresie ryzyk, jakie niesie ze sobą sprzedaż dużego portalu internetowego. Cieszymy się, że mogliśmy kompleksowo doradzać polskiemu przedsiębiorcy, który z sukcesem stworzył branżowy portal - mówi Jakub Ziółek.

Doradztwo przy sprzedaży producenta biletomatów

Opis projektu: Transakcja obejmowała przejęcie przez inwestora pakietu kontrolnego w spółce specjalizującej się w projektowaniu i produkcji automatycznych systemów poboru opłat za usługi i produkty, w szczególności dla sektora transportu publicznego, oprogramowania do tego typu urządzeń, a także kilku powiązanych z nią spółek zajmujących się ich serwisem. Prawnicy Crido Legal reprezentowali dotychczasowego właściciela i założyciela spółki w negocjacjach z kupującym w osobie funduszu inwestycyjnego, obie strony przy uzyskaniu finansowania dłużnego na całe wspólne przedsięwzięcie, a także doradzali przy opracowaniu koncepcji całej transakcji. Okiem eksperta: Sprzedaż pakietu kontrolnego w spółce będącej liderem w produkcji biletomatów to jeden z kolejnych projektów, w których Crido Legal doradza polskim przedsiębiorcom w procesie bezpiecznej sprzedaży biznesu. W tego typu transakcjach, gdy inwestor nie nabywa całości udziałów w spółce, lecz jedynie ich część, szczególne ważne jest uregulowanie relacji pomiędzy stronami transakcji w taki sposób, by zapewnić spółce stabilny rozwój, a wspólnikom bezkonfliktową współpracę - mówi Jakub Ziółek.

Doradztwo przy transakcji przejęcia portfela wierzytelności

Opis projektu: Transakcja obejmowała nabycie portfela wierzytelności o wartości prawie 2,7 mld złotych i była pierwszą tego typu transakcją na polskim rynku zarządzania wierzytelnościami, a zarazem jedną z największych pod względem wolumenu portfela wierzytelności w Polsce. Doradztwo Crido Legal na rzecz Grupy KRUK obejmowało kompleksowe wsparcie oraz przygotowanie wszelkich niezbędnych dokumentów, takich jak przedwstępna umowa sprzedaży udziałów oraz dokumenty towarzyszące, a także udział w postępowaniu przed Prezesem UOKiK w zakresie uzyskania zgody na koncentrację. W tym procesie kancelaria Crido Legal ściśle współpracowała z Crido Taxand oraz, oprócz kompleksowego wsparcia klienta przy akwizycji, koordynowała również pracę współpracujących z nią kancelarii luksemburskiej i maltańskiej.   Okiem eksperta: Cieszymy się, że możemy wspierać naszego klienta w poszerzaniu swojego portfolio i wzmocnieniu wiodącej pozycji na rynku Europy Centralnej. Uwzględnienie kilku jurysdykcji oraz specyfiki nabywanych podmiotów działających na rynku sekurytyzacyjnym , czyni te transakcję unikatową i zarazem bardzo ciekawą. Wzorcowa współpraca Crido Legal i Crido Taxand świadczy o kompleksowej usłudze prawno-podatkowej, która świadczymy na najwyższym poziomie w zakresie transakcji - mówi Jakub Ziółek.

Zobacz więcej

Warto z nami współpracować

Przeprowadzaliśmy 3 transakcje
powyżej 100 mln pln w 2018 roku

Doradzaliśmy naszym klientom
przy 10 akwizycjach zagranicznych

Przeprowadziliśmy 11 transakcji
fuzji i przejęć

Zgromadziliśmy 180 ekspertów podczas M&A forum 2017

O tym się mówi w biznesie

Subskrybuj blogi