Podcasty #CRIDOwyjaśnia

#CRIDOwyjaśnia to seria podcastów przygotowanych przez CRIDO we współpracy z HiCash

Nasi eksperci – Piotr Folwarczny, Błażej Czajkowski, Anna Zaleska, Martyna Gałdecka-Karpińska oraz Michał Szwed – dzielą się wiedzą na temat Polskiej Strefy Inwestycji, ulgi B+R oraz IP Box.

Zachęcamy do wysłuchania wszystkich odcinków serii #CRIDOwyjaśnia!

Polska Strefa Inwestycji

Instrument wsparcia dla firm planujących inwestycje na terenie naszego kraju. Decyzję o wsparciu inwestycji mogą otrzymać zarówno projekty produkcyjne jak i usługowe. Sama wartość wsparcia w ramach Polskiej Strefy Inwestycji (dawne SSE) może wynieść nawet do 70% wartości inwestycji.
Więcej szczegółów o tym, jakie są warunki otrzymania wsparcia, jak wygląda proces aplikacji oraz jak rozliczyć otrzymane wsparcie mówi Piotr Folwraczny w podcaście #CRIDOwyjasnia

 

Polska Strefa Inwestycji – komu się opłaca?

Polska Strefa Inwestycji – jak aplikować?

 Polska Strefa Inwestycji – jak rozliczyć wsparcie?

Ulga na B+R


Ulga na B+R pozwala przedsiębiorcom na dodatkowe odliczenie od podstawy opodatkowania wydatków (tzw. kosztów kwalifikowanych) poniesionych na działalność badawczo-rozwojową. W podcaście #CRIDOwyjaśnia Błażej Czajkowski omawia warunki skorzystania z ulgi B+R i jej rozliczenia, mówi o tym, z jakimi innymi instrumentami finansowymi można ja łączyć, a także omawia najciekawsze indywidualne interpretacje podatkowe dotyczące tego instrumentu.

Ulga B+R – jak ją uzyskać?

Ulga B+R – z jakimi ulgami można ją łączyć?

Ulga B+R – ważne interpretacje podatkowe

IP Box


IP Box to zachęta podatkowa, która dla polskich przedsiębiorców dostępna jest od 2019 roku. Umożliwia  skorzystanie z obniżonej, pięcioprocentowej stawki podatek dla przychodów uzyskanych z praw własności intelektualnej. O warunkach skorzystania z IP Box w podcaście #CRIDOwyjaśnia mówi Ania Zaleska. Martyna Gałdecka-Karpińska omawia katalog kwalifikowanych IP, a także zwraca uwagę na to, jakie korzyści płyną z ochrony własności intelektualnej. Michał Szwed tłumaczy natomiast kiedy w kontekście IP Box zastosowanie mają przepisy o cenach transferowych.

IP BOX – komu i jak się opłaca?

IP BOX – jak zbudować strategię ochrony IP?

IP BOX a ceny transferowe

Dziękujemy

Wiadomość została wysłana.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami!

Subskrybuj blogi