Tomasz Bartoszek
Partner w CRIDOTomasz, partner w zespole CIT w CRIDO, jest licencjonowanym doradcą podatkowym z ponad 10-letnim doświadczeniem. Wielokrotnie pomagał przy wdrażaniu ulg oraz zwolnień w CIT. Odpowiadał za przeglądy podatkowe, a także doradzał przy implementacji reorganizacji działalności gospodarczej różnych podmiotów. Tomasz był również odpowiedzialny za krajowe i międzynarodowe transakcje oraz przygotowanie struktury nabycia lub wyjścia z inwestycji.
Filmy tego autora
CIT JPK – jak skutecznie wdrożyć w organizacji?
JPK_CIT to rozwiązanie wprowadzone w 2025 r. mające na celu uszczelnienie systemu podatkowego i zwiększenie kontroli nad rozliczeniami przedsiębiorstw. Eksperci Crido wyjaśniają, jak skutecznie wdrożyć jednolity plik kontrolny w zakresie CIT. Wiedza przekazywana w filmie została zgromadzona w trakcie projektów dotyczących wdrażania jednolitego pliku. Zapraszamy na film!
49,90 zł
Ryczałt od dochodów spółek czyli CIT estoński
Ryczałt od dochodów spółek czyli CIT estoński to reżim opodatkowania cieszący się stale rosnącym zainteresowaniem. Zapraszamy na film, w który tłumaczymy zasady tego mechanizmu.
29,90 zł
Top-up tax – Implementation of EU Directive Pillar 2 in Poland
Top-up tax that will appear as a result of the implementation of the EU Pillar 2/GloBE Directive in Poland is an increasingly hot topic. These regulations will have a significant impact on the tax liabilities of large entities. It is therefore worth preparing for this implementation in advance – consequently we invite you to watch this video.
49,90 zł
JPK CIT – powtórka z JPK VAT czy może KSeF bis?
JPK CIT to jednolity plik kontrolny dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych, którego implementację planuje Ministerstwo Finansów. Zgodnie z dotychczasowymi zapowiedziami Ministerstwa rozważane jest wprowadzenie tego pliku jako obowiązkowego od 1 stycznia 2025. W filmie eksperci CRIDO Michał Szwed, Tomasz Bartoszek i Jacek Działański zastanawiają się, czy ten plik stanie się obligatoryjny we wskazanym terminie, a także tłumaczą założenia dotyczące jego funkcjonowania.
49,90 zł
Zamknięcie roku 2023, otwarcie roku 2024 w CIT: o czym pamiętać
Zamknięcie roku 2023 i otwarcie roku 2024 to dobry moment na uporządkowanie wiedzy na temat najistotniejszych kwestii budzących wątpliwości w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych. Zapraszamy na film, w którym eksperci CRIDO przeprowadzają widzów przez takie tematy jak podatek od przerzuconych dochodów, koszty finansowania dłużnego czy podatek minimalny.
49,90 zł
Podatek od przerzuconych dochodów – czyli jak to się je?
Podatek od przerzuconych dochodów, nazywany w skrócie PPD, został wprowadzony 1 stycznia 2022 roku. Jest więc podatkiem stosunkowo nowym. Warto więc wiedzieć więcej o tej daninie. Zapraszamy na film Tomasza Bartoszka.
29,90 zł
Zamknięcie roku 2022 oraz wyzwania na 2023 rok
Termin składania deklaracji rocznej CIT za 2022 r. został odroczony. Podatnicy mają teraz czas do 30 czerwca 2023 r. To już więc ostatni moment na przygotowanie obliczenia zobowiązania CIT, co wcale prostym zadaniem nie jest. Jak odnaleźć się we wszystkich przepisach i bezpiecznie rozliczyć się z fiskusem za 2022 r.? Zapraszamy na nagranie webinarium.
49,90 zł
CIT estoński – czy już warto? (nagranie webinarium 47 min)
Estoński CIT to ryczałt od przychodów spółek. Jego pierwsze wersja z 2021 r. okazało się porażką. Jednak nowelizacja przepisów, która weszła w życie w ramach Polskiego Ładu, wiele zmieniła na dobre. Być może więc teraz warto rozważyć skorzystanie z tej formy opodatkowania.
119,00 zł
Rozliczenie CIT za 2022 oraz wyzwania na 2023
Zamknięcie roku w CIT za 2022 r. tuż-tuż. Jak bezpiecznie rozliczyć się z fiskusem za 2022 rok? Jak nie pogubić się w szybko zmieniających się przepisach dotyczących tego podatku? I jak przygotować się na wyzwania, jakie niesie ze sobą rok 2023? Zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinarium.
49,90 zł
Co nowego w podatkach? Podatek dochodowy od osób prawnych
Rok 2022 był przełomowym, jeśli chodzi o podatek dochodowy od osób prawnych. Polski Ład wprowadził tu bowiem spore zamieszanie. Kolejne zmiany wprowadzone zostaną 1 stycznia 2023 roku. Czego będą dotyczyć? Zapraszamy na rozmowę ekspertów.