Starszy konsultant w zespole TAX Litigation (Postępowań Podatkowych i Sądowych)

Zakres obowiązków:

  • wielowątkowa analiza sporów podatkowych – wraz pozostałymi członkami zespołu wspólne określanie strategii działania, które jest najlepsze w danym przypadku
  • przygotowywanie projektów pism na potrzeby postępowań podatkowych, kontroli podatkowych, a także pism procesowych w postępowaniach przed sądami administracyjnymi
  • przygotowywanie projektów opinii, wniosków o wydanie indywidualnych interpretacji
  • przegląd orzecznictwa/ doktryny i profesjonalnej prasy podatkowej pod kątem realizowanych projektów (research)
  • analiza działalności klientów i mechanizmów występujących w danej branży – w kontekście konsekwencji sporu podatkowego
  • nadzór merytoryczny nad młodszymi członkami zespołu

Profil kandydata:

  • wykształcenie wyższe prawnicze
  • kilkuletnie doświadczenie w pracy w zakresie postępowań podatkowych
  • bardzo dobra znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie
  • umiejętność analizy materiałów o charakterze ekonomiczno-prawnym
  • umiejętność krytycznego i analitycznego myślenia
  • otwartość na pracę w zespole

Oferujemy:

  • umowę o pracę z przejrzyście określoną ścieżką kariery
  • aktywny udział w ciekawych projektach w zakresie postepowań oraz kontroli podatkowych
  • możliwość zdobycia praktycznej wiedzy oraz poznania charakterystyki pracy w firmie doradczej
  • aktywny udział w różnorodnych projektach dla podmiotów z różnych sektorów
  • dogodną lokalizację w centrum Warszawy (blisko II metra)
  • atrakcyjny pakiet benefitów m.in.: prywatna opieka medyczna, pakiet sportowy
Subskrybuj blogi