Konsultant/ka w zespole TAX Litigation

Jeżeli lubisz wyzwania, myślisz nieszablonowo i rozumiesz, że „podatki” mają wiele wymiarów, a spór podatkowy może znacząco wpłynąć na funkcjonowanie biznesu – aplikuj do nas!

Do sporów podatkowych podchodzimy kompleksowo – patrząc na wszystkie płaszczyzny i konsekwencje z nim związane. Nie jest to klasyczne „TAX Litigation”, gdzie pisze się jedynie odpowiedzi na wezwania (a biznes w wielu przypadkach przestaje funkcjonować). Zawsze wychodzimy z inicjatywą i staramy się być trzy kroki do przodu 😉

Naszym celem jest pełne wsparcie klientów zarówno pod kątem tzw. technicznego litigation na najwyższym poziomie, jak i m.in. zachowania płynności finansowej, opracowania strategii wizerunkowej czy też scenariusza na „czarną godzinę”.

Do takich działań niezbędne są osoby o konkretnych predyspozycjach i podejściu. Dopracowanie warsztatu, konstruktywne podejście i ciekawe projekty zapewniamy my 😉

Szukamy osób pełnych zaangażowania, otwartych na współpracę, szukających nowych wyzwań. Stawiamy na pracę zespołową oraz przejrzystą komunikację. Oferujemy możliwość rozwoju w obszarze Postępowań Podatkowych i Sądowych – nasz zespół liczy około 30 osób.

Praca w CRIDO umożliwia poznanie wielu aspektów działalności największych firm oraz grup kapitałowych w Polsce i na świecie. Jesteśmy doradcami, nie audytorami, dzięki czemu prowadzone przez nas projekty są różnorodne, a wachlarz usług oferowanych naszym klientom wykracza poza standardowe czynności okołoprocesowe czy kontrolne.

Jesteśmy polską firmą konsultingową.  Dzięki przynależności do międzynarodowej organizacji Taxand wspieramy klientów w rozwoju ich biznesu również za granicą.

Zakres obowiązków:

  • wielowątkowa analiza sporów podatkowych – wraz pozostałymi członkami zespołu wspólne określanie strategii działania, które jest najlepsze w danym przypadku
  • przygotowanie projektów pism na potrzeby postępowań podatkowych, kontroli podatkowych,
    a także pism procesowych w postępowaniach przed sądami administracyjnymi
  • przygotowanie projektów opinii, wniosków o wydanie indywidualnych interpretacji
  • przegląd orzecznictwa i profesjonalnej prasy podatkowej pod kątem realizowanych projektów (research)
  • analiza działalności klientów i mechanizmów występujących w danej branży – w kontekście konsekwencji sporu podatkowego

Profil kandydata:

  • wykształcenie wyższe prawnicze
  • istotnym atutem będzie przynajmniej kilku miesięczne doświadczenie w pracy w zakresie postępowań podatkowych
  • bardzo dobra znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie
  • umiejętność analizy materiałów o charakterze ekonomiczno-prawnym
  • umiejętność krytycznego i analitycznego myślenia
  • jesteś osobą otwartą oraz lubisz pracę w zespole

Oferujemy:

  • umowę o pracę z przejrzyście określoną ścieżką kariery
  • aktywny udział w ciekawych projektach w zakresie postepowań oraz kontroli podatkowych
  • możliwość zdobycia praktycznej wiedzy oraz poznania charakterystyki pracy w firmie doradczej
  • aktywny udział w różnorodnych projektach dla podmiotów z różnych sektorów
  • dogodną lokalizację w centrum Warszawy (blisko metra)
  • atrakcyjny pakiet benefitów m.in.: prywatna opieka medyczna, pakiet sportowy
Subskrybuj blogi