Jak się przygotować na świat bez deklaracji?

Już od 1 kwietnia 2020 r. dużych przedsiębiorców obejmą rewolucyjne zmiany polegające na likwidacji deklaracji VAT oraz wprowadzeniu nowej struktury JPK_VAT. Zgodnie z nowymi przepisami średni, mali i mikro przedsiębiorcy zostaną objęci nowymi obowiązkami od 1 lipca 2020 r. Chociaż likwidacja obowiązku składania deklaracji wydaje się pewnym uproszczeniem, to warto podkreślić, że nowa struktura będzie zawierała dane, których dotychczas nie zawierały ani deklaracje, ani JPK_VAT.

Podatnicy będą musieli m.in. dokonać oznaczenia:

W praktyce oznacza to konieczność dostosowania oprogramowania do nowych wymogów oraz wdrożenie zmian w procedurach wewnętrznych. Przygotowanie JPK może oznaczać konieczność zaangażowania pracowników wielu zespołów, m.in. działu handlowego i zaopatrzeniowego.

Do czego służy JPK? Jakie sankcje grożą za popełnienie błędów?

W czym możemy pomóc?

Czas pozostały do wejścia w życie obowiązków związanych z JPK_VAT upłynie pod znakiem intensywnych prac analitycznych i informatycznych. Dzięki doświadczeniu w realizacji projektów łączących wiedzę z zakresu prawa podatkowego oraz rozwiązań IT, chętnie wesprzemy Państwa w opracowaniu optymalnego modelu gromadzenia i raportowania danych w JPK.

 

 

Dowiedz się więcej

Dziękujemy

Wiadomość została wysłana.

Skontaktuj się z nami

Dzieje się teraz w biznesie

Więcej artykułów

Warto zapytać

Subskrybuj blogi