Globalna Konferencja Taxand Ceny Transferowe 2019 już za nami!

Pomijając eventowe wyzwania, Konferencja TP odbyła się, dzięki wspólnemu wysiłkowi CRIDO, sieci Taxand oraz zaproszonych prelegentów: z Ministerstwa Finansów (Ministra Leszka Skiby i Dyrektor Joanny Pietrasik), przedstawicieli biznesu (Mai Pawłowskiej-Dziedzic z firmy Shell, Pawła Rutowicza z firmy Selena i Sylwii Rzymkowskiej z firmy ABB) oraz naszych kolegów z firm należących do sieci Taxand (Marc Alms, Dr. Nadia Altenburg, Fabien Billiaert, Renata Blahova, Stefano Bognandi, Patrizio Braccioni, Emilia-Adriana Craciun, Álvaro Domínguez Heredero, Felipe Gonzalez, Einari Karhu, Andreas Medler, Clemens Nowotny, Steve Suarez, Richard Syratt, Jimmie van der Zwaan).

Tematem przewodnim konferencji był świat po BEPS oraz jego konsekwencje w obszarze cen transferowych dla międzynarodowych korporacji na całym świecie, a także liczne wyzwania, przed którymi stoją firmy, starając się sprostać wszelkim wymaganiom, wynikającym z wdrożenia BEPS. Rozmawialiśmy o konsekwencjach nowych obowiązków sprawozdawczych, w tym CBCR i DAC6. Nasi mówcy podzielili się swoimi doświadczeniami w obszarze kontroli cen transferowych komentując, czy organy podatkowe dostosowały swoje podejście do spraw dotyczących cen transferowych, uwzględniając nowe przepisy.

Przeprowadziliśmy również ankiety wśród uczestników, w których podzielili się oni swoimi doświadczeniami na temat dotychczasowych trendów w cenach transferowych, a ich wyniki zostały omówione przez naszych prelegentów. Zgodnie z naszymi przypuszczeniami – ceny transferowe nadal są gorącym tematem dla wielu międzynarodowych korporacji. Poruszyliśmy również kwestie opodatkowania gospodarki cyfrowej, która jest jednym z najtrudniejszych wyzwań, jakie stawia sobie obecnie OECD. W tym zakresie nasi prelegenci podzielili się z uczestnikami swoimi przemyśleniami na temat ostatnich zmian OECD w odniesieniu do Pillar 1 i Pillar 2, a także niektórych międzynarodowych spraw związanych z opodatkowaniem przedsiębiorstw cyfrowych.

Poniżej znajdą Państwo wszystkie materiały z konferencji, w tym nagrania, prezentacje i zdjęcia.

 

Prezentacja - Global Transfer Pricing Conference

Prezentacje

Fotorelacja

Subskrybuj blogi