Śniadanie biznesowe: Wiosenne przesilenie w VAT nadchodzi wielkimi krokami – to ostatnia szansa, by przygotować się na nieuniknione zmiany!

Lokalizacja:

ul. Grzybowska 5a (restauracja Casa Pablo)

Kiedy:

3 marca 2020, godz. 9.00

W roku 2020 wiosna przyniesie podatnikom VAT kolejną serię nowych regulacji do wdrożenia – implementacja unijnych regulacji w zakresie transakcji towarowych, nowa matryca stawek VAT i przełom w raportowaniu – odejście od tradycyjnych deklaracji VAT w kierunku pełnej digitalizacji w formie JPK_VDEK (JPK_V7M).

Teoretycznie był czas, aby się na zmiany przygotować – ale czy w natłoku pracy i zamieszania związanego choćby z mechanizmem podzielonej płatności i „wciąż poprawianą” białą listą wszyscy mieli czas na rozmyślanie o kwietniowych nowościach? A bezsprzecznie wymagają one co najmniej chwili zastanowienia, uderzając w najbardziej czułe sektory podatkowego rozliczenia – rozliczanie sprzedaży według właściwej stawki, w tym 0% i systemowego raportowania coraz bardziej szczegółowych danych wprost do fiskusa, pod groźbą karnego 500+.

Aby uniknąć niedomówień i nieoczekiwanych zaskoczeń, na miesiąc przed wejściem w życie kwietniowych nowości warto raz jeszcze przeanalizować zakres zmian.

Trzy kluczowe zmiany, wraz z praktycznymi wątpliwościami dotyczącymi stosowania nowych przepisów, będziemy chcieli przybliżyć Państwu w trakcie naszego śniadania podatkowego, które odbędzie się 3 marca 2020 r. (wtorek) o godz. 9.00, w Warszawie, w restauracji Casa Pablo (ul. Grzybowska 5a).

 

Podczas spotkania eksperci CRIDO omówią następujące zagadnienia:

  • czy sposób dokumentowania WDT i stosowania stawki 0% wymaga zmian?
  • transakcje łańcuchowe – miało być łatwiej, ale czy faktycznie będzie?
  • szanse i zagrożenia związane z pakietem Quick Fixes – czy dotychczasowa praktyka fiskusa naprawdę może się zmienić?
  • stawki VAT – jak fiskus odrobił długą lekcję walk podatników o prostszą matrycę i niższe stawki?
  • czy Wiążąca Informacja Stawkowa (WIS) ma szansę stać się tak popularna jak interpretacje podatkowe?
  • jakie nowości wprowadza podatnikom JPK_VDEK i czy pozornie oczywiste oznaczenia faktycznie takie są…?
  • co warto sprawdzić, by być pewnym poprawności wysyłanych organom danych?

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.

Formularz rejestracyjny znajduje się na dole strony*.

*Prosimy o rejestrowanie maksymalnie 2 przedstawicieli reprezentujących firmę stale współpracującą z CRIDO oraz 1 przedstawiciela firmy niewspółpracującej z CRIDO.

Dziękujemy

Wiadomość została wysłana.

Zarejestruj się na wydarzenie

Wydarzenie skierowane jest do osób decyzyjnych w firmach. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do weryfikacji zgłoszeń przed ich potwierdzeniem, celem zapewnienia audytorium zgodnego z celem i tematyką wydarzenia.

Subskrybuj blogi