Śniadanie biznesowe: Split payment – od kiedy, jak się przygotować i kto może się go obawiać?

Lokalizacja:

Casa Pablo, Grzybowska, Warszawa, Polska

Kiedy:

1 sierpnia 2019, godz. 9.00

Rejestracja na to wydarzenie została zakończona.

Drugi termin spotkania odbędzie się 22 sierpnia 2019 r.

<< Więcej informacji i rejestracja >>

 

Niedługo wejdzie w życie nowa, dla niektórych obligatoryjna wersja tzw. split payment, czyli mechanizmu podzielonej płatności. Prace parlamentarne nad ustawą w tym zakresie co prawda wciąż trwają, nabrały jednak bardzo dużej dynamiki i należy się spodziewać, że już od 1 listopada przedsiębiorcy będą musieli stosować nowe zasady rozliczeń. Wbrew pozorom, do nadchodzących zmian muszą się przygotować w zasadzie wszyscy – nie tylko przedsiębiorcy, którzy handlują tzw. towarami wrażliwymi, czyli szczególnie narażonymi na wyłudzenia VAT.

Co prawda dzięki bogatym konsultacjom społecznym projekt mocno ewoluował i katalog sankcji, jakie mogą spotkać podatników za niewywiązywanie się ze zobowiązań został istotnie złagodzony, jednak wciąż konieczne jest odpowiednie przygotowanie biznesu do rozliczeń w ramach split payment.

O tym jak takie przygotowanie powinno wyglądać, a także jakie pułapki niesie za sobą split payment, eksperci CRIDO opowiedzą w trakcie śniadania podatkowego, które odbędzie się 1 sierpnia 2019 r. (czwartek) o godz. 9.00, w Warszawie, w restauracji Casa Pablo (ul. Grzybowska 5a).

Podczas spotkania eksperci CRIDO omówią m.in. następujące zagadnienia:

• jakie obowiązki wiążą się z wprowadzeniem obligatoryjnego split payment?
• jaki jest katalog sankcji za ich nieprzestrzeganie?
• dla których przedsiębiorców split payment może oznaczać istotne zmiany w modelu rozliczeń, a nawet ograniczenie płynności finansowej?
• dlaczego każdy przedsiębiorca musi się przygotować na split payment, nawet jeśli nie handluje tzw. towarami wrażliwymi?
• co zrobić, aby optymalnie przygotować biznes do nowych regulacji?
• co to jest biała lista podatników i jakie benefity oraz ryzyka wiążą się z jej wprowadzeniem?

 

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja (formularz rejestracyjny znajduje się na dole strony).