Śniadanie biznesowe: Objaśnienia WHT – prosta historia czy zagubiona autostrada?

Lokalizacja:

Novotel Kraków Centrum, Tadeusza Kościuszki, Kraków, Polska

Kiedy:

16 lipca 2019, godz. 9.00

Już od 1 stycznia 2019 r. przedsiębiorcy dokonujący wypłaty niektórych należności na rzecz zagranicznych kontrahentów muszą stosować nowe przepisy w podatku u źródła m.in. w zakresie należytej staranności czy nowej definicji tzw. rzeczywistego właściciela płatności. Stosowanie automatycznego poboru podatku u źródła od niektórych wypłat powyżej 2 mln złotych zostało co prawda odroczone do 31 grudnia 2019 r, niemniej jednak Ministerstwo Finansów opublikowało już projekt objaśnień do nowych przepisów w tym pojęcia należytej staranności i tzw. rzeczywistego właściciela płatności, pojawiają się też pierwsze interpretacje w zakresie nowego reżimu WHT.

O tym jak praktycznie podejść do zarządzenia tematyką podatku u źródła eksperci z CRIDO opowiedzą w trakcie śniadania podatkowego, które odbędzie się 16 lipca 2019 r. (wtorek) o godz. 9.00, w Hotelu Novotel Kraków Centrum, w Sali Manchester. Rejestracja rozpocznie się o godz. 8:30.

 

Podczas spotkania eksperci CRIDO omówią następujące zagadnienia:

• nowe przepisy – nowa praktyka i co wynika z projektu objaśnień
• odroczenie przepisów o stosowaniu automatycznego poboru podatku u źródła
• należyta staranność: kiedy więcej a kiedy mniej?
• rzeczywisty właściciel: postać mityczna czy autentyczna – spółki holdingowe i zagraniczne CUW
• praktyczne sytuacje, z którymi się zetknęliśmy i wnioski z nich płynące
• jak zaczyna kształtować się praktyka w zakresie rozumienia nowych pojęć takich jak: należyta staranność, rzeczywisty właściciel odsetek, czy limit 2 mln zł
• czy proces weryfikacji kontrahentów i należytej staranności można jakoś ułożyć i ucywilizować?

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja (formularz rejestracyjny znajduje się na dole strony).

Dziękujemy

Wiadomość została wysłana.

Zarejestruj sie na wydarzenie

Wydarzenie skierowane jest do osób decyzyjnych w firmach. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do weryfikacji zgłoszeń przed ich potwierdzeniem, celem zapewnienia audytorium zgodnego z celem i tematyką wydarzenia.