Śniadanie biznesowe: Kontrole w cenach transferowych

Lokalizacja:

Grzybowska 5A, Warszawa, Polska

Kiedy:

29 maja 2019, godz. 9.00

Rejestracja na to wydarzenie została zakończona.

Drugi termin spotkania odbędzie się 5 czerwca 2019 r. Więcej informacji i rejestracja.

 

Obserwując trendy w kontrolach podatkowych widzimy, że przyjęte przez przedsiębiorców ceny transferowe coraz częściej stają się obiektem zainteresowania administracji skarbowej. Naszym zdaniem z roku na roku ilość kontroli podatkowych w zakresie ceny transferowe będzie rosła, co potwierdzają również doświadczenia innych krajów. Fakt ten wpływa na konieczność odpowiedniego przygotowania się podatników na ewentualne kontrole podatkowe i kontrole celno-skarbowe, których przedmiotem będzie rynkowość zawartych transakcji z podmiotami powiązanymi.

Podczas śniadania podatkowego eksperci CRIDO opowiedzą m.in. o tym:

  • w jaki sposób zmiany w regulacjach dotyczących cen transferowych, obowiązujące od 1 stycznia 2019 r., wpłyną na kontrole w zakresie rynkowości cen transferowych?
  • jak przygotować się do kontroli w zakresie przyjętych cen transferowych – na co należy w szczególności zwrócić uwagę?
  • jak zminimalizować ryzyko zakwestionowania rozliczeń z podmiotami powiązanymi?
  • jakie przedsiębiorca ma możliwości na prowadzanie sporu z fiskusem w zakresie rynkowości przyjętych przez siebie cen transferowych? – przedstawimy doświadczenia z prowadzenia takich sporów.
  • jakie sankcje za nierynkowość transakcji przewidział ustawodawca w nowych regulacjach i czym one różnią się od sankcji, które obowiązywały do 30 grudnia 2018 r.?

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Subskrybuj blogi