HRstacja: Codzienność pracodawców na koniec roku, czyli o nowych wyzwaniach i nie tylko

Lokalizacja:

online

Kiedy:

16 listopada 2021, godz. 11.00

Rejestracja na to wydarzenie została zakończona.


W związku ze zbliżającym się końcem roku często słyszymy o nowych zmianach w prawie – niektóre z nich są jeszcze na etapie planów, w niektórych pojawiły się już projekty. Ostatnio głośno jest m.in. o planowanym zwiększeniu kompetencji pracowników PIP. Gorącym tematem ostatnich tygodni jest także kwestia sygnalistów i obowiązku wprowadzania przez pracodawców procedur zapewniających możliwość skutecznego i zapewniającego ochronę zgłaszania nieprawidłowości. Oprócz zmian planowanych Pracodawcy muszą zmagać się także ze zmianami, które już weszły w życie i dostosować do nich zasady w swojej organizacji. W tym zakresie warto zwrócić szczególną uwagę na Pracodawców – Banki, które muszą stosować szczególne, nowe przepisy dotyczące ustalania pracowników, którzy mają istotny wpływ na ryzyko w Banku. Niezależnie też od planowanych lub wprowadzonych zmian, Pracodawcy nadal muszą mierzyć się codziennymi sprawami związanymi z pracownikami, w tym też ze sprawami sądowymi, które dotyczą zarzutu mobbowania pracownika.

Podczas kolejnego webinarium (16 listopada 2021, godz. 11:00-12:00) z cyklu HRstacja, opowiemy o najistotniejszych kwestiach związanych z wdrożonymi, jak i planowanymi zmianami oraz o tym, jak sprawnie dowodzić swoich racji przed Sądem w sprawach związanych z mobbingiem.

Podczas spotkania poruszymy następujące zagadnienia:

 • Ochrona sygnalistów – na jakim etapie jesteśmy i jakie obowiązki z tym etapem wiążą się dla pracodawców? Czy pracodawcy muszą podjąć już jakieś działania mające na celu wprowadzenie skutecznych procedur zgłaszania naruszeń i ochrony sygnalistów?
 • Material Risk Takers – kim są, jaki mają wpływ na działalność Banku, z czym wiąże się zakwalifikowanie pracownika do tej kategorii i jak ustalić, kto wypełnia w Banku przesłankę do uznania go za Material Risk Takers?
 • Państwowa Inspekcja Pracy – jakie ryzyko dla Pracodawców niosą ze sobą planowane, nowe uprawnienia pracowników Państwowej Inspekcji Pracy?
 • Stosowano mobbing czy nie – jak skutecznie prowadzić postępowanie dowodowe w sprawach związanych z mobbingiem, by Sąd uznał, iż wobec pracownika nie stosowano mobbingu, oraz że pracodawca skutecznie przeciwdziałał mobbingowi?
 • Pracownicze Plany Kapitałowe – PFR będzie wysyłać wezwania do firm, które nie mają umowy z PPK

 Serdecznie zapraszamy na webinarium!


Uczestnictwo w webinarium jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Warunkiem dołączenia do powyższego webinarium jest wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Warunkiem otrzymania prezentacji ze spotkania jest uczestnictwo w webinarze.

Przed webinarium otrzymają Państwo mailowo *link niezbędny do prawidłowego dołączenia do wydarzenia.

*Uwaga: po weryfikacji zgłoszeń, link zostanie do Państwa przesłany w dzień poprzedzający webinar. Jeśli nie będzie znajdował się w Państwa skrzynce odbiorczej prosimy o:

 1. Sprawdzenie folderu SPAM w skrzynce mailowej
 2. Skontaktowanie się z osobą kontaktową podaną na dole strony

Warunki techniczne konieczne do dołączenia do webinaru:

 1. Podłączenie do sieci internetowej w dowolnej technologii – najlepiej jednak przez stałe łącze;
 2. Dostęp do Internetu o dobrej przepustowości – minimum 1Mbit/s. Można to sprawdzić na stronie www.speedtest.net;
 3. Zalecamy korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge;
 4. Posiadanie głośnika lub słuchawek.

Prelegenci

Edyta Defańska-Czujko

partner w CRIDO

Sabina Carbol - Majnusz

senior associate w CRIDO

Aneta Brągiel

associate w CRIDO

Subskrybuj blogi