Projekt opodatkowania spółek komandytowych już w przyszłym tygodniu będzie przedmiotem prac Sejmowych. W związku z szybkim tempem prac legislacyjnych, mamy wrażenie, że zabrakło czasu na merytoryczną dyskusję, w tym wnikliwą analizę jak planowane zmiany wpłyną na los głównie polskich przedsiębiorców.

Argumenty prezentowane przez Rząd związane z koniecznością ograniczenia nieopodatkowanego wypływu zysków spółek komandytowych za granicę nie znajdują odzwierciedlenia w danych zebranych przez naszych ekspertów przy współpracy ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców oraz InfoCredit.

Mamy nadzieję, że zaprezentowane dziś informacje przyczynią się do podjęcia dyskusji w ramach prac Parlamentarnych, a finalnie do wycofania się z pomysłu zwiększenia opodatkowania po stronie wspólników spółek komandytowych lub znaczącą jego modyfikację.

Zachęcamy do zapoznania się z wnioskami z zaprezentowanego dziś raportu >> Objęcie spółek komandytowych CIT zwiększy obciążenia kilkudziesięciu tysięcy polskich przedsiębiorców