W dniu 20 września 2022 r. na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów (link) zostały opublikowane nowe wzory dokumentów elektronicznych (schem / struktur logicznych) informacji o cenach transferowych w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych (TPR-P) i od osób prawnych (TPR-C).

Opublikowane struktury logiczne mają zastosowanie do informacji o cenach transferowych składanych za rok podatkowy rozpoczynający się po dniu 31 grudnia 2020 r., czyli w przypadku większości podmiotów za 2021 r.

Zgodnie z informacjami przekazanymi za pośrednictwem portalu Ministerstwa Finansów (link), w najbliższym czasie zostaną opublikowane formularze interaktywne TPR, dostosowane do raportowania cen transferowych za rok podatkowy rozpoczynający się po dniu 31 grudnia 2020 r. Do tego momentu informacja o cenach transferowych zgodna z nowymi strukturami logicznymi co prawda może być składana przez bramkę eDeklaracje, jednakże konieczne jest posiadanie odpowiedniego oprogramowania informatycznego (dostosowanego do nowych schem).

Poinformujemy Państwa, jak tylko udostępnione zostaną nowe formularze interaktywne TPR dotyczące raportowania za 2021 r.

Sprawdź >>Formularz TPR-C