Rok 2020 przyniósł nam wszystkim chyba najwięcej zmian ze wszystkich lat, w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci. Zmiany te, nie tylko były znaczące, ale przede wszystkim „wchodziły” w życie z niewyobrażalną wręcz i niespotykaną dotychczas szybkością. Nie inaczej było również w obszarze ustawodawstwa podatkowego, które również poddało się temu trendowi i obfitowało w pojawianie się nowych przepisów, niemal z dnia na dzień, i ich wchodzenie w życie z wyjątkowo krótkim vacatio legis. Sytuacja ta zaowocował także wzmożoną aktywnością naszych blogowych autorów, którzy niemal z każdym kolejnym pojawiającym się rozporządzeniem, ustawą, albo wyrokiem, najszybciej jak to możliwe starali się wyjaśniać zawiłości publikowanych artykułów, ustępów i zmian, które podatnicy musieli zrozumieć i zaimplementować, często niemal od razu.

Wraz ze zbliżającym się końcem 2020 roku publikujemy zestawienie 12-stu najczęściej czytanych i publikowanych w każdym kolejnym miesiącu roku wpisów, które w jasny i przejrzysty sposób pokazują, jakie tematy podatkowe były istotne dla naszych czytelników w poszczególnych okresach roku. Widać w nich zarówno sezonowość poszczególnych zagadnień, znaczenie tematyki Tarcz Kryzysowych i wprowadzanych przez nich zmian podatkowych, jak i nasiloną aktywność legislacyjną w drugiej połowie roku. Mamy nadziej, że poniższe zestawienie okaże się pomocne, dla tych którzy wraz z nowym rokiem będą się mierzyć z różnego rodzaju rozliczeniami i podsumowaniami, tych ostatnich i niewątpliwie pełnych wyzwań 12-stu miesięcy.

Życzę Wam, naszym wiernym czytelnikom, przede wszystkim zdrowia, ale również tego, żeby kolejny rok był dużo spokojniejszy a kryzysy omijały Was szerokim łukiem.

Top artykuły 2020: