Podsumowanie 158. Konferencji podatkowej - Podatek od nieruchomości w 2022 r. - bieżące problemy i wyzwania (z perspektywy podatników i samorządów)

➡ Prawotwórcza rola Trybunału Konstytucyjnego i sądów administracyjnych w kształtowaniu podatku od nieruchomości w Polsce

➡ Kwestia mierzenia powierzchni użytkowej budynków oraz realne konsekwencje wyroku NSA z maja 2022 roku dla podatników w zakresie PON

➡ Dzielenie budowli na mniejsze elementy - czy z dużego obiektu powinno się „wyodrębniać” mniejsze dla potrzeb opodatkowania czy jednak traktować je jako jedna całość?

➡ „Zwolnienie kolejowe” obowiązujące w latach 2017-2021 i ryzyko uznania go za niedozwoloną pomoc publiczną

To zaledwie kilka z wielu ciekawych zagadnień poruszonych podczas 158. Konferencji podatkowej - Podatek od nieruchomości w 2022 r. - bieżące problemy i wyzwania (z perspektywy podatników i samorządów).

Konferencja orgaznizowana przez Centrum Dokumentacji i Studiów Podyplomowych Uniwersytetu Łódzkiego oraz CRIDO jest platformą wymiany aktualnej wiedzy i omówienia orzecznictwa w zakresie podatku od nieruchomości w Polsce, która gromadzi wybitnych praktyków z zakresu tego – niewątpliwie kontrowersyjnego - podatku.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego nagrania podsumowującego to wydarzenie.