Na stronach Ministerstwa Finansów pojawiła się informacja o publikacji nowego formularza interaktywnego informacji o cenach transferowych TPR-C (3) (link).

Jak informowaliśmy w jednym z wcześniejszych wpisów na naszym blogu Ministerstwo w pierwszej kolejności opublikowało ostateczne wersje struktur logicznych formularzy TPR-C i TPR-P. Teraz resort finansów udostępnił na Portalu Podatkowym interaktywną wersję formularza TPR-C (3) uwzględniającą znowelizowane rozporządzenie w sprawie informacji o cenach transferowych w zakresie CIT.

Jak informuje Ministerstwo Finansów, bramka e-Deklaracji jest gotowa na przyjmowanie formularza, natomiast formularz interaktywny informacji o cenach transferowych TPR-P, zostanie opublikowany wkrótce.

Nowe formularze TPR powinny być składane w odniesieniu do transakcji realizowanych w latach podatkowych rozpoczynających się po dniu 31 grudnia 2019 r. Nowy formularz jest z jednej strony bardziej szczegółowy, ale także zawiera uproszczenia i zmiany porządkowe, które powinny wyeliminować pewne wątpliwości i problemy praktyczne, które pojawiały się w pierwszym starciu podatników z formularzami TPR więcej szczegółów w jednym z naszym wpisów.

Przyszłość

Warto nadmienić, iż rozważane są dalsze zmiany w obszarze cen transferowych w ramach „Polskiego Ładu” m.in. w zakresie formuły raportowania cen transferowych. Planowane jest m.in. zintegrowanie oświadczenia o sporządzeniu dokumentacji cen transferowych i rynkowości transakcji z informacją o cenach transferowych (TPR-C/TPR-P) oraz jednoczesnej zmianie treści oświadczenia, w której podatnik miałby oświadczać, że lokalna dokumentacja cen transferowych została sporządzona zgodnie ze stanem rzeczywistym, a ceny transferowe objęte tą dokumentacją są ustalane na warunkach, które ustaliłyby między sobą podmioty niepowiązane - trwają prekonsultacje w powyższym zakresie. Proponowane zmiany w ramach „Polskiego Ładu” opisywaliśmy szczegółowo na naszym blogu.


WARTO DOCZYTAĆ:

Linki: