Na stronach Ministerstwa Finansów (link) opublikowane zostały ostateczne wersje struktur logicznych formularzy TPR-C i TPR-P, które mogą być stosowane przez podmioty raportujące ceny transferowe od 17 kwietnia 2021 r.

W jednym z naszych ostatnich wpisów informowaliśmy o publikacji roboczych wersji struktur logicznych dla zmienionego formularza TPR-C oraz TPR-P. Teraz Ministerstwo Finansów udostępniło ostateczne wersje struktur. Można się spodziewać, że w najbliższym czasie opublikowane zostaną również interaktywne wersje formularzy TPR-C i TPR-P, uwzględniające znowelizowane rozporządzenia w sprawie informacji o cenach transferowych w zakresie CIT oraz PIT. Od 17 kwietnia 2021 r. do momentu publikacji wersji interaktywnych formularze TPR zgodne z nowymi strukturami logicznymi co prawda mogą być składane, niemniej konieczne jest wykonanie we własnym zakresie odpowiednich prac informatycznych.

Jak tylko udostępnione zostaną nowe wersje formularzy interaktywnych, poinformujemy o tym na naszym blogu.

Przypominamy, że nowe formularze TPR będą składane w odniesieniu do transakcji realizowanych w latach podatkowych rozpoczynających się po dniu 31 grudnia 2019 r. Zmiany, jakie czekają podatników w nowych formularzach TPR opisywaliśmy szczegółowo na naszym blogu.

Mimo wydłużonych terminów raportowo-dokumentacyjnych za 2020 r. rekomendujemy gromadzenie już teraz niezbędnych danych w celu odpowiedniego przygotowania się do raportowania cen transferowych za 2020 r.


WARTO DOCZYTAĆ: